Plavání

me2016 london clankyDruhý den Mistrovství Evropy v Londýně pokračuje dopoledními rozplavbami. V disciplíně 200m volný způsob zaplaval Petr Novák výkon 1:52,16 a obsadil celkové 56.místo. V druhé disciplíně dnešních rozplaveb se představilo trio našich prsařek na trati 100m prsa, kde si vybojovaly si dvojnásobné zastoupení v semifinále. Martina Moravčíková postoupila ze 6.místa časem 1:08,25 a Petra Chocová ze 14.místa výkonem 1:08,86. Monika Štěpánová pak časem 1:10,98 obsadila celkové 38.místo. Pavel Janeček v disciplíně 200m polohový závod zaplaval výkon 2:01,72, který je novým rekordem ČR a postoupil do semifinále ze 14.místa. V další disciplíně na 100m volný způsob se představila Anna Kolářová. Dohmátla výkonem 0:55,78 a obsadila celkové 26.místo. Jan Micka ve své hlavní disciplíně 1500m volný způsob zaplaval nový rekord ČR, který má nyní hodnotu 14:58,62 a postoupil do zítřejšího finále ze 3.místa. Roman Dmytriyev doplaval v čase 15:36,81 a obsadil 30.místo, Jan Kútnik pak výkonem 15:50,53 skončil na celkovém 32.místě.