logo EYOF 2017Evropský olympijský festival mládeže 2017 byl díky pořadatelům velmi povedený, taktéž zajištění české výpravy ze strany Českého olympijského výboru bylo na vysoké úrovni.  Celá výprava bydlela v Olympijské vesnici I, odkud cesta na bazén autobusem trvala asi 10 min, pomalou chůzi pak cca 20 minut...
MS 2017 HUNCelkové vystoupení české plavecké reprezentace považuji za průměrné s malým zlepšením v počtu finálových účastí. Stejně jako na předchozích šampionátech je velká spokojenost s individuálními výsledky několika plavců, kteří se umístili v TOP 16, překonali své nejlepší osobní výkony. Statistický počet umístění ve finále či do 16 místa nijak nevybočuje z předchozích MS v roce 2013 a 2015, s výjimkou dvojnásobné účasti ve finále (2015 1x, nyní 2x). Stejně tak poměr zlepšených nejlepších osobních výkonů (6x z 26 disciplín = 23%)...
Ve dnech 23. 7. – 30. 7. 2017 bude  probíhat v maďarském Györu Evropský olympijský festival mládeže. Vedle právě probíhajícího MS v Budapešti je to další významná soutěž, kde se představí čeští reprezentanti v plavání.
Na festivalu nás budou reprezentovat junioři roč. 2001 – 2002 (R. Procházka, P. Ouředník, J. Čejka, S. Luňák)  a juniorky roč. 2002 – 2003 (V. Tondrová, B. Matošková, L. Štěpánková, K. Laňková).
Do dějiště EYOF odlétá celá olympijská výprava ze starého ruzyňského letiště v sobotu 22. 7., plavecké soutěže se odehrají ve dnech 24. - 28. 7. 2017.
Veškeré zpravodajství z EYOF 2017 můžete sledovat na speciálním webu Českého olympijského výboru – http://gyor.olympic.cz – a v neposlední řadě i na FacebookInstagramTwitter a Youtube  Českého olympijského týmu, na kterých se dozvíte nejzajímavější okamžiky z Olympijského festivalu.
V pondělí 26.6. odletěla výprava s krátkým 2 a půl hodinovým zpožděním z ruzyňského letiště s přistáním v Tel Avivu do místa konání – izraelského přímořského letoviska Netanya.Organizace a úroveň závodů byla ale jinak velmi dobrá.
Mohu s velkým potěšením konstatovat, že všem zúčastněným plavcům a jejich osobním trenérům se povedlo vyladění na toto MEJ výborně, čemuž odpovídaly zaplavané časy, vysoké procento osobních rekordů, příjemná umístění, splněné limity na Mistrovství světa juniorů i překonané rekordy ČR (viz příloha výpis výsledků).
Soutěž Sette Colli v Římě byla zařazena do programu přípravy seniorské reprezentace po předchozích několikaletých dobrých zkušenostech s úrovní tohoto mítinku. Termín těchto špičkově obsazených závodů velmi dobře zapadal do možností plnit limity na letní světové soutěže, Mistrovství světa a Letní světovou univerziádu. Především z těchto důvodů se k účasti přihlásilo 19 z 25 seniorských reprezentantů. Po následných odřeknutích z různých důvodů jich odcestovalo 16 + 1 plavec mimo reprezentaci na vlastní náklady...
thn priprava Praha pred MEJ 2017V pátek 23. 6. se v Praze  sešel ke krátkému přípravném srazu tým, který nás bude reprezentovat na letošním Mistrovství Evropy juniorů v izraelské Natanyi: závodníci Barbora Seemanová, Tereza Muselová, Kristýna Štemberová, Klára Šimánová, Filip Chrápavý, Tomáš Ludvík, Jakub Karl, Ondřej Gemov, trenéři Roman Havrlant, Petra Škábová, Lukáš Luhový a fyzioterapeutka Petra Hulvová. Všichni jsou zdraví, v plné síle a těší se na evropský šampionát, který začíná dopoledními rozplavbami  ve středu 28. 6. v 9.00 SEČ. Výprava odlétá v pondělí 26.6. v 12.45 z Ruzyňského letiště.  
Přijatí závodníci do disciplín na odkaze: Entry list NETANYA
VT bylo koncipován jako důležitý krátkodobý tréninkový cyklus zařazený měsíc před startem na MEJ, v rámci kterého měla být posílena kvalitativní složka tréninku dle individuálních požadavků osobních trenérů. Prostředí VT bylo zvoleno v teplém přímořském klimatu s ohledem na zdravotní stránku plavců i s ohledem na blížící se MEJ, které má proběhnout v podobném klimatickém prostředí...

Copyright Český svaz plaveckých sportů © 2017. All Rights Reserved.