Logo MCR webDruhý den republikového šampionátu v krátkém bazénu v Plzni ozdobila českým rekordem Lucie Svěcená na 100 metrů motýlek. Nové domácí maximum překonala už v rozplavbách časem 58.45 a odpoledne vyhrála finálový závod. Svůj třetí titul dnes přidal Jan Šefl a druhý pak Jan Micka s Barborou Závadovou. Rekordy dnes padly i v obou polohových štafetách.
Lucie Svěcená jen pár dní po návratu z ME v krátkém bazénu v Netanji vylepšila svůj vlastní český rekord o jednu setinu sekundy. Po dvou letech zaplavala rekordní čas opět v Plzni Na Slovanech a nový rekord má hodnotu 58.45. Večer pak žatecká sprinterka bez větších potíží vyhrála i finále a za 58.64 získala zlatou medaili.
V domácím prostředí „vylovil“ třetí mistrovský triumf Jan Šefl. Ke včerejším prvenstvím na stometrové polohovce a 50 m volný způsob dnes přidal vítězství na 100 metrů motýlek (51.56) a potvrzuje kvalitní formu, kterou měl i před týdnem na evropské scéně v Netanji.
Svou zlatou sbírku dnes obohatili také Jan Micka a Barbora Závadová. Micka včera vyhrál patnáctistovku a dnes útočil na svůj devět dní starý český rekord z Netanji na 400 m volný způsob. Za svým maximem zaostal o pouhé 4 desetiny sekundy. Podruhé se dnes radovala i Barbora Závadová, která po včerejší osmistovce dnes kralovala na 200 m znak.
Rekordní tabulky se dnes měnily v obou štafetových závodech. Na polohovce 4x 50 metrů mohly slavit ženská štafeta Bohemians (1:53.92) a mužská čtveřice Komety Brno (1:39.79).