Fantastický závěrečný den prožili mladí čeští plavci na mistrovství světa juniorů v Indianapolis. Trojice Barbora Seemanová, Tereza Muselová a Tomáš Ludvík se představila ve čtyřech finálových závodech. Nejvýše se dostala Barbora Seemanová, které na vynikajícím 4. místě na 50 metrů volný způsob chyběla jen jediná setina k zisku bronzové medaile. Na kraulařské dvoustovce pak obsadila 7. příčku. Tomáš Ludvík na 200 metrů znak v českém seniorském rekordu obsadil 5. místo. Tereza Muselová vylepšila na 200 metrů prsa dorostenecký rekord a dohmátla sedmá.

Barbora Seemanová věděla, že v poslední den šampionátu poplave finále závodu na 50 metrů volný způsob, ale také ještě usilovala o postup do finále na dvoustovce. To se jí osmým časem 2:00.92 podařilo a ve večerním programu ji tak čekaly dva finálové starty. Na nejkratší sprinterské trati na 50 metrů zaplavala skvěle v čase 25.08 a jen jedna setina sekundy ji dělila od bronzu, který získala Sajuki Ouči z Japonska. Za vlastním českým rekordem zaostala Seemanová o dvě setiny sekundy. Mistryní svět je další Japonka Rikako Ikee.
Svůj náročná program završila Seemanová finálovým závodem na 200 metrů volný způsob. Ve své závěrečné disciplíně udělala maximum pro co nejlepší výsledek a výkonem 2:00.01 obsadila sedmé místo.  Závod vyhrála Kanaďanka Taylor Ruck.
Tomáš Ludvík se těšil na start ve své nejoblíbenější a také nejsilnější disciplíně 200 metrů znak. Talentovaný plavec z Berouna zvládl rozplavby ve druhém nejrychlejším čase a měl jisté finále. Mezi elitní světovou osmičkou se rozhodně neztratil a finále dokončil na výtečném 5. místě. Na medaili ztratil Tomáš Ludvík jen 71 setin sekundy. Navíc překonal o 10 setin sekundy I český rekord dospělých Romana Dmytrijeva časem 1:59.43. Zlatá medaile patří Španělovi Hugo Gonzalezovi.
Na trati 200 metrů prsa zářila Tereza Muselová. V rozplavbě stlačila své osobní I české dorostenecké maximum poprvé v životě pod 2:30, když zaplavala celkově šestý nejlepší čas 2:30.77. Předchozí dorostenecký rekord Petry Chocové platil od roku 2002. Ve finále se dokázala ještě zlepšit o více než sekundu a výkon 2:29.67 přinesl Muselové 7. příčku a také nový dorostenecký rekord. Ze zlata se radovala Američanka Zoe Elizabeth Bartel.
České plavání si z Indianapolis veze šest finálových účastí, což je jeden z nejlepších výsledků mladých plavců na juniorském mistrovství světa. V hodnocení zemí obsadila Česká republika 16. místo a v rámci Evropy skončila desátá.
Přehled finálových startů
Barbora Seemanová             50 m volný způsob                4. místo
Barbora Seemanová             100 m volný způsob              5. místo
Tomáš Ludvík                       200 m znak                         5. místo
Barbora Seemanová             200 m volný způsob              7. místo
Tereza Muselová                   200 m prsa                          7. místo
Filip Chrápavý                               200 m prsa                                   8.místo