MS 2017 HUNDálkoví plavci dnes absolvovali na světovém šampionátu v Maďarsku závod na 10 kilometrů. Mistrem světa se stal Ferry Weertman z Nizozemska. V jezeře Balaton byli na startu také dva čeští plavci Matěj Kozubek a Vít Ingeduld. Prvně jmenovaný obsadil 33. místo a Ingeduld dohmátl na 46. příčce.
Po sobotním závodě na 5 kilometrů, v němž Kozubek s Ingeduldem skončili těsně za sebou na 32. a 33. místě usilovali oba čeští plavci o co nejlepší umístění na dvojnásobné trati. Lépe se vedl Matěj Kozubek, který na mezičasech figuroval mezi 20. až 35. místem, aby se nakonec se ztrátou téměř dvě a půl minuty na vítěze objevil v cíli jako třicátý třetí. Vít Ingeduld se po celou dobu pohyboval v pátí desítce a v ní také doplaval do cíle na 46. pozici s šestiminutovým odstupem za Weertmanem.
Závod měl strhující závěr, v němž finišovala pohromadě skupina osmi plavců a o medailových pozicích rozhodovaly nesmírně vyrovnané poslední metry. Na dohmatu uplatnil své zkušenosti olympijský vítěz z Ria a druhý ze šampionátu v Kazani Nizozemec Ferry Weertman, který druhého v pořadí Američana Wilimovskyho porazil o pouhou jednu desetinu sekundy. Mistr světa z poloviční trati Marc-Antoine Olivier pak zaostal za Weertmanem o sedm desetin sekundy.
Ve středu budou na Balatonu usilovat o svou druhou sadu medailí ženy na trati 5 kilometrů.  Mezi přihlášenými jsou I dvě české plavkyně Alena Benešová a Lenka Štěrbová.