Tereza Muselová odplavala na mistrovství Evropy juniorů v Netanji trať 200 metrů prsa ve znamení sedmiček. V rozplavbách, v semifinále I ve finále shodně obsadila sedmé místo. Ve všech třech případech útočila na dorostenecký rekord Petry Chocové, ten ale vždy těsně odolal. Ve finále za ním Muselová zaostala o 37 setin sekundy.
Své druhé finále poplave v sobotu Barbora Seemanová, která by ráda zopakovala dvojnásobný medailový zisk z předchozího šampionátu v Maďarsku. V Netanji už získala stříbro na 100 m volný způsob a o další medaili bude usilovat na dvojnásobné trati. Do finále prošla bez větších potíží, když v rozplavbách skončila pátá (2:01.38) a v semifinále šestá (2:00.53).
Výborně si v pátek vedl také Tomáš Ludvík na 200 m znak. Dopoledne nejprve vyhrál rozplavby v novém dorosteneckém rekordu 2:00.01. Večer se pak jako druhý Čech v historii po Romanu Dmytrijevovi dostal pod hranici dvou minut výkonem 1:59:80 a třetím časem postoupil do finále. Znovu vylepšil vlastní dorostenecký rekord a k tomu seniorskému Dmytrijeva mu scházelo jen 27 setin sekundy.