Plavec Jan Micka měsíc před světovým šampionátem v Budapešti testoval svou výkonnost na mítinku v Meranu. Na severu Itálie si na šesti tratích, které absolvoval, připsal jedno prvenství, jedno druhé a dvě třetí místa. Kromě svých oblíbených kraulařských tratí plaval také dvě motýlkářské tratě a dlouhou polohovku.

V Meranu se Jan Micka mohl měřit i se svými tréninkovými partnery z Ostie u Říma olympijským vítězem Gregoriem Paltrinierim a medailistou z významných akcí Gabriellem Dettim. Společně v Meranu trávili týden na soustředění, které završili účastí na závodech Cool Swim Meeting.
Právě se dvěma světovými esy Paltrinierim a Dettim se Micka potkal na své hlavní trati 1 500 metrů volný způsob. Oba Italové potvrdili, že jsou absolutní světovou špičkou a obsadili v časech pod 15 minut první dvě místa. Hned za nimi pak skončil nejlepší český plavec současnosti v čase 15:13.99.
Na kraulařské čtyřstovce Jan Micka získal cenný skalp Gregoria Paltrinieriho, když doplaval druhý a Ital o místo za ním. Oba dva porazil Gabrielle Detti. Jan Micka zaplaval čas 3:54.06. Paltrinieri a Detti se s Mickou utkali i na 200 metrů volný způsob. Závod vyhrál Detti, Paltrinieri byl třetí a Micka výkonem 1:53.18 čtvrtý, když o třetí příčku ho připravil Paltrinieri až nástupem v závěrečné padesátce.
Micka si v Meranu vyzkoušel i další disciplíny, ve kterých se objevuje jen sporadicky. Na 200 metrů motýlek dokonce český olympionik vyhrál výkonem 2:04.42. Na poloviční trati skončil v čase 59.20 šestý. Český kraulař se postavil po dlouhé době i na start dlouhé polohovky, v níž bral za výkon 4:36.62 třetí místo.
Své vystoupení v Meranu hodnotil Jan Micka v pozitivním duchu. „Pocitově to bylo velmi náročné, protože jsme za sebou měli týdenní soustředění. Závody jsme tudíž plavali z plného tréninku. I proto si myslím, že ty časy nejsou úplně špatné,“ řekl Jan Micka a následně s úsměvem dodal. „Je pravda, že jsem chtěl plavat rychleji, ale to si nechávám na příští, důležitější závody.“
Na začátku července se Jan Micka představí i domácím divákům při Letním mistrovství České republiky v Praze – Podolí.