Týden před republikovým šampionátem na 10 kilometrů na Seči se v Tovačově uskutečnil Český pohár v dálkovém plavání. Nejsilněji obsazenou tratí byl závod na 15 kilometrů, na níž byl k vidění v mužské kategorii velice vyrovnaný souboj dvojice Vít Ingeduld – Matěj Kozubek.
V dramatickém závodě by v cíli mezi vítězem Vítem Ingeduldem z Komety Brno a druhým Matějem Kozubkem z Bohemians pouhých 20 sekund. Ingeduld zvládl 15 kilometrů v čase 2:53.47 a Kozubek za 2:54.07. Mezi ženami byl závod jasnou záležitostí Lenky Štěrbové z pardubického SCPA, která s výrazným náskokem zvítězila. O druhé místo usilovala dvojice plavkyň a o stříbrné pozici pro Petru Šťastnou rozhodlo v cíli 28 sekund, o které byla rychlejší než třetí Pavlína Soukupová.