Třetí díl Českého poháru v plavání Arena Cupu v Pardubicích přilákal na start medailisty z olympijských her a evropských I světových šampionátů. Velká cena Pardubic nabídla kvalitní závody a také vynikající výkony, kterými se blýskli I čeští plavci. Simona Baumrtová a Jan Micka dosáhli na tři vítězství a stejný kousek se podařil I Litevci Titenisovi a Tsurkinovi z Běloruska.
Hned trojice plavců dokázala v Pardubicích zvítězit na třech tratích. Byl mezi nimi I nejlepší český závodník Jan Micka, který všechny tři své starty proměnil ve vítězství. Před Velkou cenou Pardubic se z pohledu své formy cítil lépe než před rokem v podobné fázi přípravy. Ve městě na Labi jasně triumfoval na vytrvaleckých tratích 800 a 1 500 metrů. V nejdelším bazénovém závodě atakoval hranic patnácti minut a dosáhl času 15:05.55. Na osmistovce pak dohmátl v čase 7:59.11. Ke svým tradičním disciplínám si v Pardubicích přidal ještě dvoustovku, na níž vyhrál výkonem 1:51.07. A to navíc chyběl na své další oblíbené trati 400 metrů volný způsob.
Po třech titulech si z Velké ceny města Pardubic odvážejí také dva hvězdní zahraniční plavci. Bělorus Javhen Tsurkin se radoval na tratích 50 m volný způsob a 50 a 100 metrů motýlek. Litevec Giedrius Titenis nedal nikomu šanci na všech třech prsařských tratích od padesátky až po dvoustovku.
Návrat skvělé formy, kterou se na začátku dubna prezentovala v Eindhovenu, potvrdila Simona Baumrtová. Na znakařských tratích vládla na stovce I dvoustovce a navíc v kvalitních časech. Na nejkratší padesátce byla nad síly Baumrtové pouze Běloruska Herasimenia. Chomutovská plavkyně za sebou vždy nechala I výbornou Islanďanku Eyglo Osk Gustafsdottir. Ke dvěma znakařským zlatům ještě přidala Simona Baumrtová triumf na 200 m polohově a celkově tak získala v Pardubicích tři první a jedno druhé místo.
Nárůst formy před blížícím se juniorským mistrovstvím Evropy prokázala Barbora Seemanová. Sedmnáctiletá plavkyně z pražského Motorletu si v Pardubicích vybojovala dvě první (100 a 200 m volný způsob) a dvě druhá místa (50 m volný způsob a 50 m motýlek).
Dva závody na 100 a 200 m prsa ovládla na východě Čech rovněž Martina Moravčíková. Obzvlášť cenné je vítězství na stovce, na níž porazila mistryni Evropy z krátkého bazénu 2015 Finku Jennu Laukkanen, která vyhrála závod na 50 m prsa.
Diváky svým startem v Pardubicích potěšila bronzová medailistka z olympiády v Riu na 50 m volný způsob Alexandra Herasimenia. Běloruska právě na své nejsilnější trati vyhrála a navíc ještě kralovala v závodě na 50 m znak.
Český pohár Arena Cup pokračuje čtvrtým mítinkem o prvním červnovém víkendu v Praze.