V norském Bergenu se na plaveckých závodech Bergen Swim Festival představila I skupina českých reprezentantů. Nejúspěšnějším z nich byl Jan Micka, kterému se podařilo vyhrát závody na 400 a 1500 metrů volný způsob a navíc skončil druhý na kraulařské dvoustovce. Další medailová umístění patří Lucii Svěcené, Martině Elhenické a Tomáši Havránkovi.
Jan Micka byl v Bergenu největší českou na kvalitní výsledek a svou roli také na severu Evropy potvrdil. V AdO Areně jednoznačně triumfoval výkonem 15:17.29 na trati 1500 metrů volný způsob a vyhrál rovněž závod na 400 metrů volný způsob, když zaplaval čas 3:52.01. Ke dvěma prvenstvím přidal elitní světový vytrvalec ještě 2. místo na trati 200 metrů volný způsob v čase 1:50.52.
Lucie Svěcená na 100 metrů motýlek potvrdila zaplavaným B limitem svůj start na mistrovství světa v Budapešti. V Bergenu za výkon 59.21 brala 2. příčku. Svěcená startovala I v poněkud netradičním závodě na 50 metrů motýlek, který se po rozplavbách plaval vyřazovacím způsobem. Z prvního kola  postoupila plavkyně ze Žatce mezi pětici ve druhém kole. V něm obsadila 5. místo za čas 27.51 a do finále  se nekvalifikovala.
Martina Elhenická si domů veze také druhé místo, když na trati 800 metrů volný způsob zaplavala čas 8:56.01 a o necelé tři sekundy ji porazila jen fenomenální Maďarka Katinka Hosszú. Tomáš Havránek pak přidal poslední české medailové umístění na 200 metrů motýlek. Plavec Bohemians si připsal výkon 2:01.89 a obsadil 3. místo. Jen těsně pod pódiem skončil dvakrát Jan Kutil, který na 100 a 200 metrů prsa dohmátl shodně na 4. příčce.