Druhé kolo Českého poháru v plavání Arena Cupu, kterým byla Velká cena Ostravy, přilákalo na start také maďarskou hvězdu světového plavání Zsuzsannu Jakabos. Mnohonásobná medailistka z významných mezinárodních akcí triumfovala v Ostravě na všech šesti tratích, na nichž se představila. Z českých reprezentantů byli vidět hlavně prsaři Petra Chocová, Petr Bartůněk a také junior Filip Chrápavý.

Zsuzsanna Jakabos potvrdila v Ostravě svou všestrannost, když prvenství sbírala na sprinterských tratích ve třech různých stylech. Jakabos vyhrála závody na 50 a 100 metrů volný způsob, motýlek a znak. Nejkvalitnější výkon podle bodování FINA předvedla na trati 100 m volný způsob, na které zaplavala čas 55.67 a brala za něj 818 bodů.
Nejhodnotnějšího výkonu mezi muži dosáhl na 100 metrů znak časem 55.14 další maďarský plavec Gábor Balog. Za svůj výkon obdržel 836 FINA bodů. Balog v Ostravě ovládl všechny tři znakařské tratě.
Do Ostravy přijeli také elitní čeští prsaři. V ženách nechyběla Petra Chocová, která zvítězila na obou nejkratších tratích na 50 (32.78) a 100 metrů (1:10.57). Petr Bartůněk se specializuje na prsařskou padesátku a v Ostravě se prezentoval časem 29.25. Upozornil na sebe také junior Filip Chrápavý. Mladý plavec už má na 200 m prsa splněný limit pro mistrovství Evropy juniorů a v Ostravě se znovu výkonem 2:16.53 dostal pod jeho hranici. Vedle dvoustovky vyhrál Chrápavý také prsařský závod na poloviční trati.
Třetí kolo Českého poháru v plavání Arena Cupu se uskuteční 19. - 21. května v Pardubicích.