V Plzni vyvrcholil finálovým závodem republikový šampionát družstev. Mezi ženami se raduje tým Bohemians Praha a v mužské kategorii obhájili titul plavci Komety Brno. Plavkyně Bohemians před rokem obsadily druhé místo a letos se posunuly na nejvyšší příčku.

Zlato z roku 2016 obhajovaly plavkyně KPS Ostrava, kterým ale letos chyběl největší opora Barbora Závadová. Nejlepší česká plavkyně posledních tří let v týdnu zamířila do Austrálie a svým kamarádkám z týmu tak nemohla pomoci. Nabídnuté šance získat mistrovský titul se chopily závodnice Bohemians Praha v čele s olympioničkou Martinou Moravčíkovou a reprezentantkou Annou Kolářovou. Ženy Bohemians šampionát vyhrály před domácí Slávií VŠ Plzeň a SCPA Pardubice. KPS Ostrava tentokrát obsadil pátou příčku.
Tým mužů Komety Brno I letos prokázal svou velkou sílu a znovu se raduje ze zlatých medailí. Nejvíce byli už tradičně vidět Matěj Vobořil, David Kunčar, Josef Moser a Marek Osina, ale svým důležitým bodovým dílem přispěli k titulu I další plavci.  Druzí skončili plavci Slávie VŠ Plzeň. Mezi muži se objevil mezi startujícími v barvách USK Praha také nejlepší český plavec Jan Micka, který vyhrál závody na 400 a 1 500 metrů volný způsob a byl třetí na 200 m motýlek a volný způsob. Spolu se znakařem Romanem Dmytrijevem vytáhli USK na třetí místo.