Barbora Závadová, sedmá žena z mistrovství světa v krátkoém bazénu v polohovém závodu na 400 metrů, byla vyhlášena nejlepší českou plavkyní uplynulé sezony. Ve svazové anketě získala 114 bodů a o šest porazila kraulaře Jana Micku. Třetí místo v hlasování trenérů a funkcionářů obsadila Simona Baumrtová s 52 body. Výsledky byly vyhlášeny v Občanské plovárně v Praze.
Třiadvacetiletá Závadová dosáhla v první polovině sezóny na finále dlouhé plohovky na mistrovství Evropy v Londýně, kde obsadila sedmé místo. Po olympiádě, která neskončila pro Závadovou podle jejích představ, se musela vyrovnat se zěnou trenéra, kdy Jaroslava Strnada nahradil Ital Paolo Bossini. Prvním úpěchem jejich spolupráce byla sedmá příčka na světovém šampionátu v krátkém bazénu ve Windsoru, rovněž v polohovém závodě na 400 metrů.
Výsledky Barbory Závadové bodovaly u hlasujících více než úspěchy druhého v pořadí Jana Micky. Plavec USK Praha si z mistrovství Evropy v Londýně přivezl 4. místo na kraulařské osmistovce a 5. místo na 1 500 metrů volný způsob. Na nejdelší bazénové trati navíc jako první český plavec zaplaval pod 15 minut. Na olympiádě v Riu obsadil na patnáctistovce 12. příčku. Největším úspěchem třetí Simony Baumrtové byla pátá pozice na trati 200 metrů znak na evropském šampionátu v Londýně.
V anketě Závadová obhájila loňské i předloňské vítězství a hlasování ovládla počtvrté v kariéře, čímž vyrovnala rekord Simony Baumrtová, která hlasování ovládla v letech 2009 a 2010, kdy se zvlášť volili muži a ženy, a v sezonách 2012 a 2013. Třikrát získali ocenění olohovkářka Hana Černá, znakařka Ilona Hlaváčková a kraulař Květoslav Svoboda.
Nejlepší juniorkou se stala kraulařka Barbora Seemanová, dálkovou plavkyní Jana Pechanová, kategorii synchronizovaného plavání vyhrály Soňa Bernardová s Alžbětou Dufkovou a nejlepším skokanem do vody je Michal Navrátil.