zmcr 2016 logo clankyV Plzni na Zimním mistrovství ČR v plavání ozdobil průběh druhého dne český rekord Tomáše Havránka na 200 metrů polohový závod. Do rekordních tabulek se zapsal výkonem 1:57.04. Další dorostenecký rekord přidala Barbora Seemanová při svém vítězství na 400 metrů volný způsob. Na dalších tratích brali tituly favorité Chocová, Baumrtová, Micka nebo Závadová.
Druhý den šampionátu byly k vidění velmi kvalitní časy, mezi nimiž vynikal český rekord Tomáše Havránka na polohovce na 200 metrů. Po osmi letech vymazal z tabulek o 55 setin výkon Tomáše Fučíka, když zaplaval čas 1:57.04. Mezi ženami potvrdila roli hlavní favoritky Barbora Závadová.
Na čtyřstovce nejprve Barbora Seemanová překonala dorostenecký rekord časem 4:11.43. Současně potvrdila svou kraulařskou všestrannost, když včera pokořila dorostenecký rekord i na padesátce. Ve finále mužů útočil Jan Micka na svůj český rekord, k němuž mu scházelo 53 setin sekundy. V cíli se časomíra zastavila na hodnotě 3:42.20.
Na znakařské dvoustovce nepřipustila žádné komplikace Simona Baumrtová a vyhrála časem 2:05.73. Double Slávie Chomutov dokonal na této trati Tomáš Franta vítězným výkonem 1:55.07.
Favorité byli vidět i na 50 m prsa, když zlato získali Petra Chocová a Petr Bartůněk. A stejně tak na 100 metrů motýlek, kde se z titulu radovali Lucie Svěcená a Jan Šefl, pro něhož prvenství znamenalo už letošní třetí zlatou medaili.