thn Svecena LucieLucie Svěcená proměnil na mistrovství světa v krátkém bazénu ve Windsoru svůj první individuální start v postup do semifinále. Na 50 metrů motýlek obsadila výkonem 26.18 čtrnáctou pozici a v noci poplave semifinále. Blízko postupu do semifinále byla na 100 m polohově Barbora Závadová a do finále na 200 m znak Simona Baumrtová.

Lucie Svěcená zažila letos výsledkově skvělý podzim, kdy se jí dařilo překonávat a vyrovnávat české rekordy. Dobrou formu si žatecká plavkyně přivezla i do Kanady, kde se jí včera dařilo na motýlkářském úseku v ženské polohové štafetě a vedlo se jí i v rozplavbě na 50 metrů motýlek. Výkon 26.18 je pouhé tři setiny sekundy za jejím vlastním českým rekordem a hlavně znamenal 14. místo a tím i postup do semifinále, které je na programu v noci v 1:15 našeho času. Barbora Seemanová, která se zaměřuje spíše na kraulařské tratě, skončila na 30. příčce. Čas 27.36 byl jen šest setin za osobním rekordem.
Jen 14 setin sekundy scházelo Barboře Závadové, aby si připsala ve Windsoru další postup. Po finále na dlouhé polohovce útočila v nejkratším polohovém závodě na 100 metrů na semifinále. Povahou spíše vytrvalkyně se prala o postup, který jí nakonec jen těsně unikl. Výsledný čas 1:01.35 zařadil Barboru Závadovou na první nepostupové 17. místo. Druhá z Češek v rozplavbách, Kristýna Horská, dohmátla v čase 1:02.18 a ve výsledcích jí patří
21. příčka.
Simona Baumrtová při svém druhém startu na znakařských tratích, když nepočítáme včerejší polohovou štafetu, opět usilovala o postup. Na stovce se dostala do semifinále, ale na dvojnásobné trati se po rozplavbách plave rovnou finále, do kterého postupuje osm nejrychlejších z rozplaveb. Baumrtová se snažila do posledních metrů urvat postup, ale čas v cíli 2:06.25 byl o více než sekundu pomalejší než výkon poslední postupující. Baumrtová skončila na 12. místě. Barbora Závadová, která má 200 metrů znak jako doplňkovou disciplínu, obsadila s časem 2:09.21 konečnou 22. pozici.
Včerejší zklamání z úpravy výsledků a odsunu na nepostupové 17. místo ze sebe dnes dostával Jan Šefl na 100 metrů polohově. Šefl atakoval svůj český rekord, za nímž zaostal o něco málo víc než půl sekundy, ale čas 53.94 nakonec na postup nestačil a plavec Slávie VŠ Plzeň skončil na 22. místě. Ve stejné disciplíně Pavlu Janečkovi nestačil na postup ani osobní rekord 55.86.
Znakař Tomáš Franta byl na padesátimetrovém sprintu jen 12 setin od svého českého rekordu. Osmnáctiletý talent z Chomutova výkonem 24.52 dosáhl 28. nejlepšího času. Následně se pak Franta představil na prvním úseku smíšené polohové štafety, kterou až na prsaře Petra Bartůňka tvořili jen teenageři. Na motýlkářském úseku plavala devatenáctiletá Lucie Svěcená a finišovala kraulařka Barbora Seemanová, které je šestnáct let. Čas v cíli 1:42.00 byl na postup málo a čtveřice, která je příslibem do příštích let, skončila na 11. místě.