thn SeflV kanadském Windsoru potkala v průběhu druhého dne světového šampionátu v krátkém bazénu velká smůla. Z rozplaveb na trati 100 metrů motýlek nejprve postoupil do semifinále, když dosáhl šestnáctého nejrychlejšího času, ale nakonec byl po úpravě výsledků sedmnáctý, tedy první nepostupující. Pouhých 36 setin sekundy scházelo ženské polohové štafetě k postupu do finále.
Jan Šefl se na motýlkářské stovce se podle původní výsledkové listiny kvalifikoval mezi šestnáctku nejlepších posledním postupovým časem 51.62. Z postupu do  semifinále se ale nakonec neradoval. Francouz Mehdy Metella byl nejprve diskvalifikován, ale francouzská výprava podala protest, který byl přijat, a Metella byl zařazen s časem 50.99 na desáté postupové místo. Jan Šefl se tím posunul o jedno místo zpět a do semifinále se nepodívá. Spolu s ním na 100 metrů motýlek startoval i Tomáš Havránek, jemuž výkonem 52.87 patří 31. místo.
Finálové naděje živila štafeta žen na 4x 50 metrů polohově ve složení Simona Baumrtová (znak), Petra Chocová (prsa), Lucie Svěcená (motýlek), Barbora Seemanová (volný způsob), ale postup jí unikl jen
o 36 setin sekundy. Výsledný čas 1:48.81 znamenal 10. pozici. Výkon svůj i celé české čtveřice shrnula znakařka Simona Baumrtová. „Myslím, že jsme v závodě odevzdaly maximum. Bohužel nám nevyšly předávky, kde jsme ztratily potřebné tři desetiny. Ale myslím, že jsme předvedly hezký výkon. Můj úsek nebyl úplně optimální, rychlostně na tom nejsem tak dobře, ale je to letošní nejlepší výkon, takže jsem spokojená.“.
Na hranici svého vlastního českého rekordu zaplavala 200 metrů motýlek Barbora Závadová. Posílena včerejší finálovou účastí na dlouhé polohovce zaostala za domácím maximem jen o 9 setin sekundy. V cíli Závadové naměřili čas 2:09.88, který jí přinesl 17. příčku.
Z rozplaveb na 100 metrů volný způsob se do semifinále nedostala Barbora Seemanová, která skončila 23. Na osmistovce volným způsobem pak patří Martině Elhenické 16. místo za čas 8:34.60.