Jen deset dnů před mistrovstvím světa v krátkém bazénu ve Windsoru se ve Zlíně uskutečnila Vánoční cena města Zlína, devátý díl Českého poháru v plavání Arena Cupu. Nejvíce vítězství pobrali mladí plavci Marek Osina a Tereza Horáková. Osina vyhrál čtyřikrát a Horáková a třikrát. Do Zlína zamířili i reprezentanti připravující se na světový šampionát Martina Elhenická, Martina Moravčíková, Tomáš Havránek a Jan Šefl.
Martina Moravčíková se ve Zlíně představila na 50 a 100 metrů prsa a oba své starty proměnila ve vítězství. Podobně i Martina Elhenická, která vyhrála svou velmi často plavanou osmistovku, a také se jí podařilo triumfovat na doplňkové trati na 200 metrů polohový závod. Jan Šefl spíše šetřil síly a v krásném souboji s Tomášem Havránkem si odváží ze Zlína prvenství z nejkratší polohovky na 100 metrů. Právě Šeflův hlavní soupeř z této trati Tomáš Havránek ve Zlíně startoval ze všech reprezentantů pro Windsor nejčastěji. Havránek ovládl závody na 50 metrů prsa a 200 metrů volný způsob, k nimž přidal i druhá místa na již zmiňované polohové stovce nebo 100 metrů volný způsob.
Nejčastěji se ve Zlíně na nejvyšším stupni objevilo jméno Marka Osina. Mladý plavec Komety Brno vyhrál polohovou dvoustovku i čtyřstovku, což jsou jeho hlavní tratě, ale k nim ještě na sto procent uspěl i na 50 metrů znak a 400 metrů volný způsob. Tři triumfy si veze ze Zlína do Jihlavy Tereza Horáková. I talentovaná plavkyně z Vysočiny vyhrála dva polohové závody – na 100 a 400 metrů a také 200 metrů motýlek.
Dalším závodem Českého poháru Arena Cupu bude za tři týdny Zimní mistrovství České republiky v Plzni na Slovanech.