thn Svecena LucieLucie Svěcená se vydala poměřit síly se zahraniční konkurencí na plavecké závody Swimmeeting Südtirol – Alto Adige v Bolzanu. Na severu Itálie Svěcená vyhrála oba motýlkářské sprinty na 50 a 100 metrů a v trojboji se stovkou polohově obsadila druhé místo.
V Bolzanu se vedle kvalitních domácích plavců představila i zajímavá konkurence z dalších evropských zemí. Na Lucii Svěcenou tak čekaly vyrovnané souboje na 50 a 100 metrů motýlek. Na padesátce vyhrála devatenáctiletá žatecká plavkyně časem 26.97 a nechala za sebou druhou Annu Ntountounaki z Řecka (27.23) a třetí Rakušanku Birgit Koschischek (27.39), s níž se potkává i při závodech Českého poháru – Arena Cupu.
Na stovce svedla Svěcená velice dramatický boj o prvenství s domácí Aglaiou Pezzato a opět s Birgit Koschischek. Česká rekordmanka vydřela vítězství výkonem 59.02, když Pezzato porazila o 17 setin sekundy. Na Rakušanku Koschischek opět zbyla třetí příčka časem 59.45. Svěcená plavala také na doplnění programu a splnění speciálního trojboje polohovku na 100 metrů. Výkon 1:05.72 znamenal 17. místo a v trojboji v součtu s vítězstvími na motýlkářských tratích druhou příčku za Koschischek.
Po závodech pak Lucie Svěcená neskrývala dobrý dojem ze své účasti. „Se závody v Bolzanu jsem spokojená. Zazávodila jsem si se soupeřkami ze zahraničí a porazila jsem například Řekyni, která skončila na olympiádě v Riu sedmnáctá. Dvě vítězství jsou vždycky fajn. A i přes stísněné podmínky u bazénu se mi podařilo zaplavat i super časy.“
Za dva týdny se Lucie Svěcená představí na osmém dílu Českého poháru - Arena Cup, kterým bude Velká cena Brna.