Italské Piombino hostilo mistrovství Evropy juniorů v dálkovém plavání. Mladí čeští plavci se představili celkem v pěti kategoriích a nejvíce se dařilo v závodě starších juniorek na 10 kilometrů Aleně Benešové, která skončila jedenáctá. Jen o příčku hůř doplavala na 7.5 kilometru mladších juniorek Michaela Štěrbová.
Alena Benešová už má zkušenosti i ze závodů dospělých a v Itálii zaplavala z českých reprezentantů nejlépe. Na desetikilometrové trati juniorek narozených v letech 1997 a 1998 ztratila na 11. místě na vítěznou Italku Tettamanziovou pět a čtvrt minuty. Michaela Štěrbová v kategorii 16 - 17 let obsadila 12. pozici. Závod ovládla Janka Juhászová z Maďarska, za níž česká plavkyně zaostala o téměř o 4 a půl minuty.
Juniorům se tolik nedařilo. Mezi mladšími plaval Tomáš Ludvík závod na 7.5 km a skončil na 18. místě se ztrátou více než 8 a půl minuty na nového mistra Evropy, kterým se stal Logan Fontaine z Francie. Jiří Landsmann v kategorii 18 – 19 let absolvoval trať 10 kilometrů a s výrazným odstupem více než 13 minut za prvním Maďarem Rasovszkym obsadil 21. příčku.
Mladí Češi se ve starší kategorii zúčastnili i týmového závodu na 4x 1.25 kilometru. Čtveřice Landsmann, Benešová, Štěrbová, Ludvík zvládla závod v 11. čase. Ze zlata se raduje družstvo Německa.