Jan Micka uspěl i na druhém mítinku Světového poháru v plavání v Berlíně. V závodě na 1 500 metrů volný způsob si po výhře v úvodním podniku Světového poháru v Chartres připsal v německé metropoli 2. místo ve výrazně lepším čase než o víkendu ve Francii. V berlínském 25metrovém bazénu startoval i na čtyřstovce, na níž zopakoval 4. místo z Chartres.

V Berlíně Jan Micka zlepšil na patnáctistovce svůj čas oproti prvnímu závodu v Chartres o 16 sekund, přesto ale jeho výborný výkon 14:40.17 na další prvenství nestačil. Micka skončil druhý, když ho téměř o 5 sekund porazil domácí Florian Wellbrock. Třetího Japonce Hiraie, se kterým se v Chartres přetahoval o vítězství, nechal za sebou o 11 sekund. „Celou dobu se mi patnáctistovka plavala dobře. Do kilometru jsem plaval bok po boku s Florianem, ale pak mi na 100 metrech uplaval a už jsem ho nedokázal stáhnout. Čas by ale o 16 sekund rychlejší než v Chartres, takže jsem spokojený,“ zhodnotil svůj výkon Jan Micka. Bilance českého rekordmana je skvělá, když si ze dvou závodů na nejdelší bazénové trati odnesl jedno první a jedno druhé místo.

Jan Micka otestoval svou výkonnost krátce po olympiádě i na trati 400 metrů volný způsob. I na své doplňkové trati atakoval Micka stupně vítězů, aby nakonec obsadil čtvrtou příčku. Od bronzu dělilo plavce USK Praha něco málo přes dvě sekundy. Závod vyhrál Brit James Guy.