V Chartres na předměstí Paříže začal úvodním mítinkem letošní ročník Světového poháru v plavání. Hned v úvodním dílu byl vidět Jan Micka, který vyhrál závod na 1 500 metrů volný způsob a na čtyřstovce skončil na čtvrtém místě. Český rekordman bude startovat i na dalším Světovém poháru v Berlíně.
Micka výborně zvládl první závody po návratu z olympijských her v Riu a také přechod na krátký bazén. V Riu bylo jeho nejlepším výsledkem 12. místo na patnáctistovce, na níž v Chartres cítil šanci na úspěch. Na nejdelší bazénové trati svedl krásný souboj s Japoncem Jasunari Hiraiem. Asiat měl ještě 50 metrů před cílem nadějný náskok a vedl i při poslední obrátce. Závěrečných 25 metrů ale patřilo drtivému finiši Jana Micky, který zvítězil časem 14:56.21 o 29 setin sekundy před Japoncem. Micka vyhrál i přes nepříjemné zdravotní komplikace. Hned od začátku jsem se snažil trhnout a udělat si náskok, ale asi po třetině závodu jsem dostal žaludeční křeče. Během závodu jsem se snažil znovu utrhnout, ale nešlo to. Tahal jsem se s Japoncem až do závěru a ve finiši jsem ho přesprintoval.“
V Chartres se představil ještě na trati 400 metrů volný způsob, na níž je také držitelem českého rekordu. V náročné konkurenci zaplaval čas 3:45.61 a skončil čtvrtý. Prvních 200 metrů se mi plavalo dobře, točil jsem asi půl vteřiny za osobákem a půl těla za prvním Francouzem Pothainem. Poté jsem bohužel odpadl, ale nakonec jsem za 4. místo rád,“ zhodnotil svůj výkon Jan Micka, kterého od třetí příčky dělily necelé dvě sekundy. Závod vyhrál domácí Jordan Pothain.
Světový pohár i za účasti Jana Micky pokračuje v úterý a ve středu v Berlíně.