Dva finálové skoky dnes uzavřely na mistrovství světa v Kazani soutěž extrémních skokanů do vody z platformy ve výšce 27 metrů. Mezi finalisty nechyběl ani český reprezentant Michal Navrátil, který se mezi elitní dvanáctku kvalifikoval z deváté pozice. Ve finále si polepšil o jednu příčku a skončil osmý.
Michal Navrátil chtěl ve finále zkusit útok na medaili. Pro svůj záměr dělal maximum, ale ztrátu na první tři místa už se mu dohnat nepodařilo. Už po prvním dnešním, a celkově čtvrtém skoku se posunul na osmou pozici. Mimořádně se mu pak vyvedl poslední skok, který byl v závěrečném pátém kole třetím nejlépe ohodnoceným. Za nesmírně náročná tři salta se dvěma a půl vruty si vysloužil bouřlivé ovace diváků a od rozhodčích mj. čtyři devítky. I díky těmto vysokým známkám s přehledem uhájil osmé místo a zasloužil se o zatím vůbec nejlepší český výsledek na šampionátu.
„Byl to obtížný závod. Dopady nebyly až tak dobré, ale rozhodčí dávali poměrně vysoké známky. Ti skokani, kteří mají vysoký koeficient, tak pak dostanou víc bodů a tím mě přeskočili. Byla tam nervozita, to je jasné. Moc jsem se nevyspal už kvůli tomu, že jsem přemýšlel o svém čtvrtém skoku, abych se vůbec dostal do finále, protože ten skok, to salto napřed, se moc neskáče. A ještě stres s mým novým skokem, který jsem měl v plánu. Jak už jsem říkal před závodem, jestli budu ve finále, tak si ten skok hrozně užiju a taky jsem si ho užil. Je to neskutečné. Je to můj druhý skok v životě. Poprvé jsem ho skákal v neoprénu a teď úplně poprvé naostro v plavkách a ještě na mistrovství světa, takže na tohle budu vzpomínat s radostí,“ svěřil se po závodě Radiožurnálu Michal Navrátil.
Novým mistrem světa je Gary Hunt z Velké Británie, který zvítězil s náskokem více než 30 bodů před dvojicí Paredes Bernal (Mexiko) a Silčenko (Rusko).