ODM2024 banner 2
2016 hoorn wjowscZávod na 5 kilometrů na mistrovství Evropy v dálkovém plavání v nizozemském Hoornu se českým reprezentantům nevydařil, když doplavali až v závěru výsledkové listiny. Alena Benešová mezi ženami skončila osmnáctá. V mužském závodě obsadili Jakub Tobiáš 22. a Ján Kútnik 23. místo.
Benešová v neděli zvládla desetikilometrový závod jako jedenáctá v pořadí, ale na poloviční trati dosáhla až osmnáctého času. Za medailovými pozicemi zaostala o více než čtyři minuty. Vyhrála Danielle Huskisson z Velké Británie.
V mužské kategorii se představili dva čeští plavci a oba se umístili ve třetí desítce. O málo lépe si vedl Jakub Tobiáš, který doplaval na 22. příčce. Ján Kútnik skončil hned za ním na 23. místě. Ze zlaté medaile se raduje Rus Kirill Ambrosimov.