logo mej clankyČeské talenty lámou na evropském šampionátu juniorů v Hódmezővásárhely české rekordy a Barbora Seemanová získala už druhou stříbrnou medaili. Podařilo se jí to na trati 200 metrů volný způsob, navíc v českém rekordu a také si zajistila účast na olympiádě v Riu. Tomáš Franta pokořil vlastní maximum na 50 metrů znak už v rozplavbách a ve finále pak obsadil šesté místo.
Barbora Seemanová i na 200 metrů volný způsob ukázala, že v šestnácti letech míří mezi evropskou plaveckou elitu. Opět po týdnu téměř o sekundu vylepšila svůj český rekord, který stlačila už na 1:58.14. Navíc ke svému rekordnímu počinu přidala i druhou stříbrnou medaili na šampionátu. Tu první získala na poloviční trati. Za své výkony si vysloužila nominaci do olympijské polohové štafety v Riu, kde bude plavat i svou dnešní „stříbrnou“ disciplínu 200 metrů volný způsob.
Do listiny českých rekordů učinil další zápis Tomáš Franta. Chomutovský plavec zvládl 50 metrů znak už v rozplavbě za 25.93 a ze svého domácího nejlepšího času historie ubral přesně jednu desetinu. V Maďarsku se dostal až do finále, v němž stejně jako v semifinále časomíra ukázala 26.03, což znamenalo šesté místo. Další český znakař Tomáš Ludvík se představil ve finále dvoustovky a skončil osmý.