Závěrečný den Mistrovství ČR v plavání v Praze nabídl až na výjimky velice vyrovnané finálové závody. Barbora Závadová završila vydařený šampionát pátým individuálním zlatem na dlouhé polohovce a stala se nejúspěšnějším účastníkem mistrovství republiky. Během tří dnů ji dokázala porazit pouze Tereza Grusová na 100 m znak. Mezi muži kraloval se čtyřmi tituly Jan Šefl.
Barbora Závadová si naplánovala do Podolí celkem šest disciplín a pětkrát se radovala z prvenství. Nejlepší plavkyně roku 2014 v neděli s velkým přehledem vyhrála dlouhou polohovku a o triumf usilovala i na 100 m znak. Na cestě k šestému zlatu ji ale zastavila znakařská specialistka Tereza Grusová , která zvítězila časem 1:02,38 a Závadovou zdolala rozdílem 72 setin sekundy. Barbora Závadová tak opouští mistrovství s pěti zlatými a jednou stříbrnou medailí z individuálních závodů a ve štafetách KPS Ostrava přidala dvě prvenství a jedno druhé místo. Stala se tak nejúspěšnější plavkyní šampionátu.
Nesmírně vyrovnaný byl závod žen na 800 metrů volný způsob, v němž svedli dramatický souboj až do posledních metrů Martina Elhenická s Alenou Benešovou. Jejich duel rozhodla až závěrečná tempa, která lépe zvládla Elhenická. Trutnovská plavkyně dohmátla o 52 setin sekundy dříve než Benešová v čase 8:55,32.
Mezi muži posbíral nejvíce mistrovských titulů Jan Šefl. V poslední den šampionátu uzavřel svou sbírku čtyř zlatých medaili triumfem na 50 m motýlek a ještě přidal stříbro na kraulařské stovce, na níž ho porazil Martin Verner. O jedno prvenství méně vybojoval v Podolí Jan Micka, který včera vynechal patnáctistovku, ale dnes vyhrál na trati 800 m volný způsob.
Našlapaný závěr přinesla prsařská dvoustovka mužů, na níž určil pořadí na nejvyšších příčkách až dohmat. První tři v cíli se vměstnali do půl sekundy. Boj o každý centimetr bazénu pro sebe získal Jan Jelínek ze Zlína výkonem 2:18,47. Druhý Jan Kutil ztratil v cíli 40 a třetí Antonín Svěcený 50 setin sekundy.
Podobně těsný závěr předvedli na 100 m znak Martin Baďura a čerstvý český rekordman a stále ještě junior Tomáš Franta. Chomutovský mladík tentokrát Baďuru neustále dotahoval, ale zkušený Baďura vedoucí pozici uhájil a vyhrál časem 56,99. Franta zaostal na druhém místě o 40 setin sekundy.
Na úplný závěr programu padl ještě český rekord v polohové štafetě na 4x 100 metrů, o který se postarala čtveřice žen Bohemians Praha výkonem 4:16,84.

Mistři ČR:                                        ženy                                       muži
(neděle)
50 m        motýlek                           Svěcená                                 Šefl
400 m polohově                             B. Závadová                           Janeček
100 m      volný způsob                 Kolářová                                 Verner
200 m      prsa                               Moravčíková                           Jelínek
100 m      znak                              Grusová                                  Baďura
800 m      volný způsob                Elhenická                                 Micka
štafeta 4x 100 m polohově           Bohemians Praha                    Kometa Brno