Simona Baumrtová a Barbora Závadová plavaly na Univerziádě v Gwangju v Koreji při svém druhém startu druhé finále a chtěly navázat na stříbrné medaile z víkendu. Tentokrát ale oběma medaile těšně unikla. Baumrtová skončila na znakařské stovce čtvrtá a Závadová na krátké polohovce šestá. Prsařka Martina Moravčíková pak vylepšila český rekord na dvoustovce.
Blíže k medaili měla Simona Baumrtová, která po stříbru na dvoustovce prošla do finále stovky jako osmá. Ve finále předvedla výborný výkon, kterým útočila na medaili, ale nakonec jí stačil na 4. místo. Od medaile dělilo Baumrtovou jen 14 setin a od limitu pro olympiádu v Riu 67 setin sekundy. Zlato získala pro Kanadu Kylie Jacqueline Masse. Baumrtovou může těšit, že byla nejlepší Evropankou.
Na stříbro z dlouhé polohovky se na té krátké na 200 metrů pokusila navázat Barbora Závadová. I ona podlehla jen plavkyním z Ameriky a Asie a skončila na 6. místě časem 2:14.37. K medaili scházelo nejlepší české plavkyni roku 2014 89 setin sekundy. Pro zlatou medaili si doplavala Číňanka Shisi Zhang.
Postup do finále si z prvního semifinále zajistila druhým místem a celkově šestým časem Martin Moravčíková. Na trati 200 m prsa navíc zlepšila svůj vlastní český rekord o dvě setiny sekundy na 2:27.73. Od olympijského limitu pro Rio dělilo Moravčíkovou 79 setin sekundy. Finále poplave zítra.