Čtyřmi vítězstvími přispěla Barbora Závadová k celkovému triumfu žen KPS Ostrava při Mistrovství České republiky plaveckých družstev. Nejlepší česká plavkyně posledních dvou let ovládla motýlkářské tratě a obě polohovky. Mezi muži vyhrála Kometa Brno, v jejíchž barvách byl se dvěma výhrami nejvíc vidět Marek Osina.
Barbora Závadová se sice připravuje už třetím rokem v Praze u trenéra Strnada, ale klubovou příslušností stále patří do KPS Ostrava. Za svůj tým plavala už ve zlínském semifinále a nechyběla ani v domácím ostravském bazénu při dvoudenním finálovém programu. Svou účast ozdobila čtyřmi důležitými prvenstvími, když vyhrála závody na 100 a 200 metrů motýlek a také obě polohovky na 200 a 400 metrů. Navíc se štafetou 4x 100 m volný způsob vylepšila o 5 setin sekundy český rekord na 3:53.52. „Mám obrovskou radost, ukázaly jsme bojovnost a týmového ducha. Jako třešnička na dortu byl nový český rekord ve štafetě. Děkuji holkám a celé Ostravě, která nám držela palce,“ řekla po zisku titulu Barbora Závadová. Týmu KPS Ostrava tak Barbora Závadová výrazně přispěla k pátému republikovému titulu v řadě před Bohemians Praha a Slávií VŠ Plzeň.
Mužská kategorie patřila Kometě Brno, přičemž dva závody ovládl Marek Osina (200 a 400 m polohově). Plavci Komety poctivě sbírali body a jednoznačně zvítězili také před Bohemians Praha a Slávií VŠ Plzeň. Z jednotlivců se v Ostravě nejvíce dařilo Janu Mickovi z USK Praha. Specialista na delší tratě vyhrál tři kraulařské disciplíny na 200, 400 a 1 500 metrů. Právě Mickův čas na 1 500 metrů 15:22.65 byl bodově nejhodnotnějším výkonem celého finále. Jeho tým ale i tak skončil bez medaile na 4. místě.