Jelinkova 1m 7Výborně zvládla dnešní kvalifikaci ve skocích z 1m prkna Tereza Jelínková. Patnáctiletá česká reprezentantka byla až do poslední chvíle ve hře o postup do finále a obsadila velmi pěkné 13. místo. Talentovanou Jelínkovou dělilo od finále necelých 6 bodů a je v roli první náhradnice.

Před rokem nabírala Tereza Jelínková první zkušenosti mezi seniorkami na Evropských hrách v Polsku, které byly brány jako mistrovství Evropy a v závodě z metrového prkna skončila na 24. příčce. Během jednoho roku, kdy stihla i premiérovou účast na mistrovství světa, se dokázala posunout až k hranici finálové dvanáctky.

Jediná Češka v soutěži začala skvěle a po prvním skoku, který byl v závodě bodově nejvýraznější, jí patřila 8. pozice se ziskem 46.50 bodů. Po druhé sérii spadla Jelínková na 16. místo, aby se po třetím pokusu posunula na 14. a po čtvrtém dokonce znovu na postupovou 11. pozici. Do závěrečného pátého skoku tak šla česká reprezentantka s finálovou nadějí. Za svůj poslední skok dostala Tereza Jelínková 36.30 bodů a v konečném účtování kvalifikace obsadila 13. místo, jen 5.85 bodů od postupu finále. Umístění těsně za první dvanáctkou znamená pro Jelínkovou pozici první náhradnice pro finále.

„Když si vezmu minulý rok, tak jsem se asi zlepšila. Sice mi finále uteklo asi o 5 bodů, zamrzelo mě to, ale jsem spokojená,“ svěřila se po závodě mladičká česká skokanka a popsala i svůj nepodařený druhý pokus. „Nebyla jsem úplně na konci prkna, což je pro mě ještě celkem těžké se dobře odrazit. Točilo se to rychle, ale nevěděla jsem úplně kde jsem, takže jsem pak zahodila nohy, přepadlo to a nedopadlo úplně nejlíp. A to mě hodně zamrzelo.“

Tereza Jelínková má v Bělehradě před sebou ještě jeden závod. Skoky z 3m prkna jsou na programu v pátek dopoledne. „Na 3m prkně mám samozřejmě těžší skoky a mám i jeden svůj úplně nejtěžší skok. Nedělám ho nějak dlouho, asi jenom 2 měsíce, ale těším se. Jsem určitě i nervózní, ale myslím si, že by to mohlo dopadnout možná i podobně jako na metru,“ uzavřela své povídání Tereza Jelínková.