ODM2024 banner 2

STRAKAEvropský pohár v dálkovém plavání European Aquatics Open Water Cup měl v italském Piombinu na programu svůj premiérový závod letošního ročníku. Do Piombina zamířila česká čtveřice složená ze tří mužů a jediné ženy Julie Pleskotové. Ve velmi silné konkurenci obsadil Martin Straka v závodě na 10 kilometrů 21. místo. Pleskotová skončila mezi ženami na 22. příčce.

Martin Straka si v únoru na mistrovství světa v Kataru zajistil účast na olympiádě v Paříži a v Piombinu nemohl chybět na úvodním podniku EA Open Water Cupu. Závod přilákal do Piombina kvalitní konkurenci a také dost početné startovní pole. Martin Straka se držel během závodu na pomezí druhé a třetí desítky, aby se v cíli objevil na 21. místě, když před ním skončilo mj. 11 italských vytrvalců, včetně vítězného Domenica Acerenzy, na kterého český reprezentant ztratil 50 sekund. Druhým nejlepším Čechem byl Matěj Kozubek, jemuž v cíli patřila 33. pozice. Tomáš Reissmüller se umístil na začátku sedmé desítky výsledkové listiny.

V ženské kategorii si podobně jako Straka vedla letos výborně plavající Julie Pleskotová. 22letá česká reprezentantka se v závodě rovněž pohybovala na hraně druhé a třetí desítky průběžného pořadí. V cíli pak Pleskotová dohmátla na 22. pozici, když její ztráta na o dva roky mladší vítězku Angelu Martinez Guillen ze Španělska činila jeden a čtvrt sekundy.

Další velký závod dálkových plavců se uskuteční příští víkend opět v Itálii. Tentokrát bude na programu Světový pohár v Golfo Aranci. Pak už následuje v půlce června mistrovství Evropy v Bělehradě.