ME24 Kesnar 400KČeští para plavci dnes na mistrovství Evropy ve Funchalu vybojovali tři finálové starty. David Kratochvíl útočil po zisku tří cenných kovů na další medailový úspěch a na kraulové stovce jen o 5 setin sekundy obsadil 4. místo. Jen o příčku hůře skončil na kraulové čtyřstovce Jonáš Kešnar. Šestá pozice na 100 metrů motýlek patří Tadeáši Strašíkovi, kterého může těšit B limit na paralympiádu.

Cestou zlepšování osobního rekordu se dnes na kraulové stovce ve třídě S11 vydal David Kratochvíl. Držitel už dvou stříbrných a jedné bronzové medaile opět atakoval pódium, které u nakonec těsně uniklo. V dopolední rozplavbě předvedl šestnáctiletý Kratochvíl své maximum výkon 59.94 a do finále postoupil z 2. místa. Ve finále ubral nadějný český mladík ze svého osobáku téměř sekundu a v čase 59.00 dohmátl pouhých 5 setin sekundy za bronzovou medailí na 4. místě. Další evropský titul si připsal Nizozemec Rogier Dorsman.

Na startu kraulové čtyřstovky ve třídě S9 byl Jonáš Kešnar. Z rozplaveb zamířil do finále pátým časem 4:44.54. Stejného umístění dosáhl Kešnar i ve finálovém závodě, když svůj ranní výkon dokázala vylepšit o více než 2 sekundy na 4:42.47.

Tadeáš Strašík se na 100 metrů motýlek ve třídě S10 protáhl z rozplaveb do finále jako poslední osmý, když doplaval v čase 1:02.35. Finále přineslo českému reprezentantovi hned několik pozitiv. Strašík si zlepšil výkonem 1:00.76 osobní rekord, kterým obsadil 6. místo. A co víc, jeho čas znamená také splněný B limit pro letošní paralympiádu v Paříži.

Ve třídě S4 chtěl Arnošt Petráček na trati 50 metrů volný způsob vylepšit svůj čas ze znakové padesátky, což se mu také podařilo. Dosažený výkon 43.44 bohužel na postup do finále o jednu příčku nestačil a v rozplavbách skončil celkově devátý.