MS KNEDLA 100Z FNominační mítink v Eindhovenu i v průběhu třetího dne nabídl české úspěchy. Miroslav Knedla v limitu pro ME vyhrál polohovku na 200 metrů a na stejné trati žen brala Barbora Seemanová stříbro.  Na A limit pro evropský šampionát dosáhla na kraulové stovce Barbora Janíčková a tutéž trať zvládl mezi muži v B limitu Daniel Gracík.

Miroslav Knedla v pátek ovládl v Eindhovenu znakovou padesátku a dnes se koncentroval na polohový závod na 200 metrů. Po druhém místě v rozplavbě ve finále naplno rozbalil své silné zbraně a výkonem 2:00.62 zvítězil a přidal i A limit pro červnové mistrovství Evropy v Bělehradě. Za svým českým rekordem z loňského ME juniorů osmnáctiletý plavec ze Zlína zaostal o 36 setin sekundy.

Do svého programu v Eindhovenu zařadila Barbora Seemanová oproti zvyklostem i polohový závod na 200 metrů a udělala správné rozhodnutí, které jí přineslo stříbrné umístění. Seemanová se v cíli objevila v osobním rekordu 2:15.57 a porazila ji jen domácí Marrit Steenbergen, která vytvořila nový nizozemský rekord. Druhá česká účastnice finále Clementina Fraňková skončila na 7. příčce.

Seemanová svým startem na kraulové stovce podpořila ve finále dvojnásobnou českou účast. Barbora Janíčková postoupila do finále z druhé příčky v osobním rekordu a limitu pro červnové ME v Bělehradě 54.61 a Barbora Seemanová s o 14 setin sekundy pomalejším časem jako čtvrtá. Ve finále byla opět o kousek lepší Janíčková, která výkonem 54.65 obsadila 4. místo. Barbora Seemanová zaplavala čas 54.68 a skončila pátá.

Daniel Gracík v ranní rozplavbě na kraulové stovce splnil hned tři úkoly. Z šestého místa postoupil do finále, zlepšil si o 78 setin sekundy osobní maximum a pokořil B limit pro ME v Bělehradě. Čas 49.42 mu k účasti na evropském šampionátu stačí, protože B limit je určený pro plavce narozené v roce 2002 a mladší. Ve finálovém závodě dohmátl Gracík na 7. pozici výkonem 49.48.

Jan Čejka jako jediný ze čtveřice českých reprezentantů postoupil do finále na 100 metrů znak. Čejka se oproti rozplavbě zlepšil o 24 setin na 55.77 a doplaval na 7. místě.