MS2024 3M JELINKOVASe svým premiérovým mistrovstvím světa se dnes loučily české skokanky do vody. Na programu měly svůj poslední závod, kterým byla kvalifikace skoků z 3m prkna. Tereza Jelínková zopakovala 36. místo z pátečního závodu z 1m prkna a Ivana Medková skončila na 51. pozici.

Jen den po 16. místě v synchronizovaných skocích z 3m prkna se patnáctiletá Tereza Jelínková a o čtyři roky starší Ivana Medková představily na 3m prkně v kvalifikaci individuálního závodu.

Tereza Jelínková dlouhou dobu atakovala umístění dokonce ve třetí desítce pořadí. Nadějná skokanka velmi dobře začala, a hlavně díky podařenému druhému pokusu, za který dostala od rozhodčích 49.20 bodů, byla průběžně na 29. místě. Stejnou pozici dokázala Jelínková držet i po čtvrté sérii, ale závěrečný pátý skok byl v soutěži jejím nejméně povedeným a spadla na 36. příčku.

Ivaně Medkové se závod vydařil méně než ten první z 1m prkna, v němž obsadila 42. příčku. Tentokrát se po celou dobu pohybovala na začátku šesté desítky pořadí, když se jí nejvíc vydařil druhý skok (39.60 bodů). Nakonec Medková završila šampionát na 51. místě.