MIROSLAV KNEDLA 3Deset dní před začátkem ME v krátkém bazénu se ve Zlíně uskutečnila Vánoční cena Zlína, kde byl hlavní hvězdou domácí juniorský světový šampion Miroslav Knedla. Ke třem prvenstvím přidal osmnáctiletý Knedla i nejkvalitnější výkon celého mítinku 51.84 na trati 100 metrů znak.

Miroslav Knedla startoval ve čtyřech disciplínách a ve třech se radoval z prvenství. Na nejvyšší stupínek vystoupal na „svých“ znakových tratích 100 a 200 metrů a v doplňkové disciplíně 50 metrů motýlek. V rámci přípravy a testu výkonnosti se představil i na prsové padesátce, na níž obsadil 4. místo. Na 100 metrů znak, která pro mladého zlínského gymnazistu bude hlavní tratí v příštím olympijském roce, dosáhl bodově nejlepšího výkonu Vánoční ceny Zlína. V cíli dohmátl v čase 51.84, za který podle tabulek FINA obdržel 810 bodů.

Tři trumfy ve Zlíně vybojovali ještě další dva plavci. Vojtěch Netrh vyhrál na své silné prsové stovce a další dvě vítězství zaznamenal i na 100 a 200 metrů volný způsob. David Ludvík pak bral první místa na delších tratích, když ovládl kraulovou čtyřstovku a patnáctistovku, a rovněž polohový závod na 400 metrů.

V ženských disciplínách se nejčastěji, celkem pětkrát, vyhřívala na první pozici Clementina Fraňková z Klubu plaveckých sportů Ostrava. I Fraňkové je stejně jako Knedlovi 18 let a na Vánoční ceně Zlína kralovala celkem pěti závodům, když vyhrála všechny tři polohovky a prsovou padesátku a dvoustovku. Vysokou kvalitu předvedla při svých třech triumfech Barbora Janíčková, která vyhrála kraulovou padesátku (25.02) a znakové závody na 50 a 100 metrů (27.63 a 59.49).