Netrefova MEJOWNa Korfu se uskutečnilo juniorské mistrovství Evropy v dálkovém plavání. Řecký ostrov svědčil Lucii Netrefová, která v kategorii dívek 14-15 let v závodě na 5 kilometrů doplavala na vynikajícím 6. místě. Do elitní desítky se prosadil i v nejstarší kategorii juniorů 18-19 let Denis Borovka, který skončil na desetikilometrové trati na 10. příčce. Ve stejné kategorii juniorek rovněž na 10 kilometrů bere 12. pozici Marie Kopáčová. V týmovém závodě obsadila česká čtveřice 8. příčku.

Lucie Netrefová ukazuje, že plavecké geny zdědila po své mamince Haně Černé – Netrefové, která v 90. letech vozila z evropských šampionátů medaile z dlouhé polohovky. Lucie Netrefová na Korfu převedla velice kvalitní výkon a na trati 5 km ji něco málo přes půl minuty dělilo od medaile. V cíli se nadějná 14letá juniorka objevila na 6. místě a dosáhla tak na šampionátu na nejlepší individuální výsledek českého týmu. Zlato s výrazným náskokem více než jedné minuty získala Britka Amelie Blocksidge.

O další průnik do první desítky pořadí se na trati 10 kilometrů postaral Denis Borovka v kategorii 18-19 let. Plavec z Doks u Kladna absolvoval závěr závodu úplně sám, když před ním byla mezera přibližně 2 minuty a stejně tak i za ním. I tak dokázal Borovka dosáhnout cíle na 10. místě. Druhý český reprezentant Tomáš Chocholatý se vešel do druhé desítky pořadí a obsadil 19. pozici. Na téže trati a ve stejné věkové kategorii juniorek Marie Kopáčová doplavala do cíle mimo jakoukoli skupinku závodnic na 12. místě. Juniorům vládl Polák Piotr Wozniak a v juniorkách s přehledem vyhrála favorizovaná Bettina Fabian z Maďarska.

V týmovém závodě v otevřené kategorii na 4x1250 m reprezentovala Česko čtveřice Netrefová, Kopáčová, Borovka a Chocholatý. Mladí Češi skončili na 8. místě a jen 5 sekund jim chybělo, aby se posunuli na 7. příčku.