MEJ Jelinkova1Podařené mistrovství Evropy má za sebou v Rijece česká skokanka do vody Tereza Jelínková. Čtrnáctiletá nadějná skokanka v závodě z 1m prkna útočila dokonce na medailové pozice a obsadila výborné 6. místo. Ve skocích z věže i 3m prkna Jelínková rovněž postoupila do finále. Na věži skončila jedenáctá a z 3m prkna o příčku hůře. Eliška Mikynová a Josef Hugo Šorejs do finálových bojů neprošli.

Tereza Jelínková soutěží v mladší juniorské kategorii a její tři postupy do finále jsou příslibem do dalších let. Finále z 1m prkna přineslo Tereze Jelínkové parádní 6. příčku, když ji od medaile dělilo 12.3 bodů. Ze zlata se radovala Viola Bellato z Itálie.

Jelínkové se podařilo kvalifikovat do finále i v dalších dvou závodech. Zfinále ve skocích z věže si odnesla 11., a z 3m prkna 12. místo, přičemž z obou závodů získala titul mistryně Evropy Ukrajinka Karina Hlyzhina.

Tereza Jelínková udělala v posledních měsících velký výkonnostní pokrok. Před rokem na MEJ v Otopeni v individuálních závodech chyběla a s Ivanou Medkovou reprezentovala v synchronizovaných skocích, v nichž obsadily 7. místo. V červnu už startovala na seniorském evropském šampionátu v Rzeszówě, kde brala z 3m prkna 19. a z 1m prkna 24. místo.

Smolné kvalifikace prožil v Chorvatsku Josef Hugo Šorejs, když v obou závodech jen těsně zaostal za finálovými dvanáctkami. Ve skocích z 3m prkna dělilo Šorejse od finále na 13. místě necelých 11 bodů. V kvalifikaci z 1m prkna se umístil na 14. pozici a k finále potřeboval dostat od rozhodčích o 10.05 bodů více.

Poslední z českých skokanek Eliška Mikynováv kategorii starších juniorek zvládla ze svých dvou startů lépe kvalifikaci z 3m prkna, v níž skončila na 18. místě a z 1m prkna na 29.pozici.