MS23 Kluskova Mrazkova 10Mistrovství světa ve Fukuoce dnes skončilo pro české synchronizované plavkyně. Ve svém závěrečném vystoupení na šampionátu se Karolína Klusková a Aneta Mrázková představily v kvalifikaci volných sestav. Českému páru se závod příliš nevydařil a s Fukuokou se rozloučil umístěním ve čtvrté desítce, když obsadil 32. příčku a do finálové dvanáctky nepostoupil.

V prvních třech závodech braly české reprezentantky tři umístění v první polovině třetí desítky. Poslední start v disciplíně duet free už dvojici Karolína Klusková – Aneta Mrázková tolik nevyšel. Po 21. a 24. pozici Kluskové v sólových závodech a 22. příčce v technickém duu z toho bylo na závěr v kvalifikaci volných sestav 115.5354 bodů. Hodnocení rozhodčích stačilo jen na 32. místo, což znamená konec v soutěži.

Kvalifikaci těsně vyhrála rakouská dvojčata Anna-Maria a Eirini-Marina Alexandri před dalšími dvojčaty z Ukrajiny, kterými jsou Maryna Aleksiiva se svou sestrou Vladyslavou. Jako třetí jdou do finále Američanky Megumi Field a Ruby Remati.