Synchro MS1Synchronizovaná plavkyně Karolína Klusková vstoupila jako první Češka do letošního mistrovství světa v plaveckých sportech ve Fukuoce. V disciplíně technické sólo absolvovala kvalifikaci, v níž obsadila 21. pozici a do finále nepostoupila.  Karolína Klusková pak spolu s Anetou Mrázkovou závodily v technickém programu dvojic, ve kterém jim patřilo 22. místo a jejich cesta soutěží rovněž skončila v kvalifikaci.

Karolína Klusková letos zaplavala na Světovém poháru v Egyptě české maximum v technickém sólu a v ranní kvalifikaci ve Fukuoce chtěla na závod v Soma Bay navázat. V nejsilnější světové konkurenci získala česká reprezentantka od rozhodčích v součtu 165.1000 bodů, což jí přineslo 21. místo, přičemž do finále postupovalo dvanáct nejlepších plavkyň. Kvalifikaci vládla domácí Jukiko Inui před Evangelií Platanioti z Řecka a Rakušankou Vasiliki Alexandri.

Odpoledne japonského času, dopoledne českého, čekala Karolínu Kluskovou ve dvojici s Anetou Mrázkovou kvalifikace technického duetu. Český pár dosáhl podobného umístění jako Karolína Klusková v individuálním závodě a se ziskem 183.8601 skončil na 22. příčce. V kvalifikaci technického duetu byly na nejvyšších třech místech dvojčata, když vyhrály Číňanky Liuyi Wang – Qianyi Wang. Za nimi byla druhá rakouská dvojčata Anna-Maria a Eirini-Marina Alexandri a ze třetí pozice jdou do finále do třetice stejně staré sestry, které reprezentují Ukrajinu, Maryna Aleksiiva a její dvojče Vladyslava.

„Musím říct, že jsme to zaplavaly velmi dobře, asi naše nejpovedenější technická sestava, ale bohužel rozhodčí to viděli jinak a je z toho celkově 22. místo. Nová pravidla se stále v podstatě každý závod mění a upřímně ani my v tuto chvíli nedokážeme přesně říct, co jsme udělaly špatně. Je to bohužel velmi stresující jít do závodu s tím, že člověk moc netuší, co vlastně rozhodčí uznají a co ne. Po doplavání jsme si s Karolínou pošeptali, že to bylo skvělé, proto nás pak opačný výsledek nepříjemně zaskočil, ale nevzdáváme se a bojujeme dále," hodnotila závod česká reprezentantka Aneta Mrázková.

České synchronizované plavkyně se ve Fukuoce představí ještě ve dvou závodech. V pondělí nastoupí Karolína Klusková do volných sestav jednotlivkyň a v úterý s Anetou Mrázkovou předvedou svůj program ve volném duu.