Knedla MEJ1Miroslav Knedla dnes vládl předvedl na juniorském mistrovství Evropy v Bělehradě. 17letý zlínský plavec vyhrál suverénním způsobem finále na 50 metrů znak a stal se novým evropským šampionem. Knedla vyhrál postupně rozplavby, semifinále i finálový závod. Ve večerním finálovém programu ještě zvládl semifinále polohovky na 200 metrů jako nejrychlejší, navíc v novém českém rekordu 2:00.57.

Miroslav Knedla ohromil plaveckou Evropu dvěma skvělými výkony v rozmezí pouhé půlhodiny. Nejprve vyhrál časem 24.88 znakovou padesátku a může se pyšnit titulem juniorského mistra Evropy. Na cestě za zlatou medailí ovládl plavec, který se připravuje pod trenérem Zdeňkem Kasálkem, všechny tři závody a postupně zkvalitňoval svůj čas v cíli. Rozplavbám kraloval výkonem 25.21, semifinále pak časem 24.91.

Ve finále student Gymnázia TGM ve Zlíně ubral další 3 setiny sekundy. Výkonem 24.88 vyhrál Miroslav Knedla i finále, když ho od vlastního českého rekordu dělilo jen 13 setin sekundy. Do své medailové sbírky z velkých šampionátu přidal ke dvěma bronzům z loňského mistrovství světa juniorů první zlato. Za českým mladíkem skončil na druhém místě o 22 setin zpět Ukrajinec Oleksandr Želťakov. Matthew Ward z Velké Británie bral bronz výkonem 25.16. Druhý Čech Jakub Jan Krischke obsadil ve finále 8. místo časem 25.83.

Pouze o 28 minut později už stál Miroslav Knedla jako čerstvý mistr Evropy na startu semifinále polohového závodu na 200 metrů, v němž nejrychlejším časem z obou rozplaveb 2:00.57 postoupil v českém rekordu do finále. Své vlastní domácí maximum z letošního dubna ze Stockholmu vylepšil o 71 setin sekundy. Mezi šestnáctku semifinalistů se kvalifikoval z dopoledních rozplaveb šestým časem 2:04.26.