StafetaMCRLetnímu mistrovství České republiky v Praze Podolí vládl Ondřej Gemov. Všestranný plavec Slávie VŠ Plzeň dokázal zvítězit celkem ve čtyřech disciplínách. Mezi ženami se třikrát radovaly ze zlaté medaile Kristýna Horská a Alena Benešová. Bodově nejhodnotnější čas zaplavala na 50 metrů znak Simona Kubová výkonem 28.28 sekundy. Barbora Seemanová absolvoval dvě tratě. Na „své“ kraulové dvoustovce vyhrála a na 50 metrů motýlek skončila druhá. Polohová smíšená štafeta SCPAP Pardubice pak vylepšila vlastní český rekord.

Simona Kubová po celou sezónu podává velice kvalitní výkony a výjimkou nebyl ani letošní domácí mistrovský závod. V Podolí se soustředila na jedinou disciplínu a její koncentrace se vyplatila. Kubová na 50 metrů znak jasně vyhrála, a navíc se jí podařilo dosáhnout bodově nekvalitnějšího času, když výkonu 28.28 sekundy přísluší 868 bodů.

Jen o 10 bodů méně v sobě ukrývá čas, kterého docílila Barbora Seemanová na 200 metrů volný způsob. Trať, na níž je mistryní Evropy z roku 2021, zvládla Seemanová za 1:58.96 a s výrazným náskokem získala svůj letos jediný mistrovský titul. Česká plavecká jednička ještě testovala svou formu na 50 metrů motýlek. Na této trati ale své loňské prvenství neobhájila a skončila druhá o 14 setin sekundy za vítěznou Darynou Nabojčenko (26.94)

Alena Benešová s Kristýnou Horskou si připsaly na šampionátu tři vítězství. Benešová triumfovala na kraulových tratích 400, 800 a 1 500 metrů. Horská si odnesla zlaté medaile v závodech na 100 a 200 metrů prsa a polohovce na 200 metrů. Za zmínku určitě stojí i počin Petry Weber na 50 metrů prsa. Mistryně Evropy z roku 2012, tehdy ještě pod dívčím jménem Chocová, si dohmátla pro republikový titul v 36 letech časem 32.32.

Ondřej Gemov si podmanil tři kraulové závody na 200, 400 a 800 metrů a na 200 metrů motýlek. Na čtyřstovce si pro sebe uzmul i nejlepší bodový výkon mezi muži. V cíli ukázala časomíra u jeho jména výkon 3:55.73, za který byl ohodnocen 813 body.

Krásné souboje slibovaly znakové a motýlkové tratě. Mezi znakaři se odehrály další dva díly duelů mezi Tomášem Frantou a Janem Čejkou a tentokrát se rozešli smírně. Na padesátce triumfoval Franta časem 25.66, když Čejka za ním zaostal o 44 setin sekundy. Na stovce bylo pořadí obrácené, ale také o poznání těsnější. Čejka získal zlato za 56.70, Franta ztratil v cíli pouhé dvě setiny sekundy. Čejkovi patřilo prvenství na dvoustovce, na níž Franta nestartoval.

Zkušenosti Jana Šefla proti dravému mládí Daniela Gracíka na sebe narazily na 50 metrů motýlek. Sprinterský závod pro sebe urval 33letý Jan Šefl výkonem 24.01, který o 15 let mladšího Gracíka porazil o 31 setin sekundy. Gracík si ale veze zlatou medaili z dvojnásobné trati, na které Šefl chyběl.

Parádní souboj byl k vidění ve smíšené polohové štafetě na 4x100 metrů. Čtveřici SCPAP Pardubice Jan Čejka, Natálie Jandíková, Daniel Gracík a Adéla Chalupová vynesla přetahovaná s Kometou Brno zlato, a také český rekord 3:58.44, kterým překonala o 1.04 sekundy své maximum z loňského šampionátu.