Synchro tym EgyptPřed týdnem patřilo egyptské pobřeží Soma Bay Světovému poháru dálkových plavců, které následně vystřídal stejný seriál v synchronizovaném plavání. A vidět byly i české reprezentantky. Karolína Klusková skončila v technickém sólu na 10. místě a dokázala zaplavat historicky nejlepší český bodový výsledek. Z pohledu umístění se nejvíce vydařilo vystoupení právě Kluskové spolu s Anetou Mrázkovou, když ve volných sestavách párů obsadily 6. pozici a v technickém programu byly jen o příčku níž.

Třetí pokračování Světového poháru v Soma Bay opět přineslo českému týmu radost a kvalitní výkony i bodová ohodnocení. České synchronizované plavkyně navázaly na svá pěkná představení z předchozích závodů v Kanadě a Francii a vezou domů tři umístění v elitní desítce.

Technické sólo absolvovaly Karolína Klusková a mimo soutěž i juniorka Julie Lewczyszynová. Kluskové, kterou připravují trenérky Oleksandra Jermakova, Soňa Bernardová a Libuše Zidková, se její sestava vydařila a líbila se i rozhodčím, kteří ji ocenili 197.5459 body, což přineslo české plavkyni 10. příčku, a navíc i nejvyšší bodový výkon v české historii této sólové disciplíny. Sedmnáctiletá juniorka Lewczyszynová nasbírala mimo soutěž od rozhodčích 162.2626 bodů.

„Závod v technickém sóle byl poněkud chaotický, ale i přesto jsem ze sebe vydala vše a myslím, že i výsledek byl pěkný. Je to něco jiného plavat na otevřeném bazénu, ale je to super zážitek,“ svěřila se po závodě Karolína Klusková.

Karolína Klusková prožila v Soma Bay společně s Anetou Mrázkovou skvělé oba závody dvojic. Ve volných sestavách obsadily se ziskem 247.3041 bodů krásné 6. místo a v technickém programu byly sedmé za 210.9833 bodů. Juniorky Diana Čípová a Julie Lewczyszynová opět plavaly v obou případech mimo soutěž. Mladé Češky nasbíraly cenné zkušenosti a od rozhodčích viděly 201.0292 (volné sestavy) a 176.3251 bodů.

Karolína Klusková po technickém programu neskrývala své nadšení. „Závod v technickém duu byl úžasný, s Anet jsme si to moc užily a myslím, že to bylo vidět i na sestavě. Chtěly bychom poděkovat trenérkám, díky kterým se posouváme dál ve světovém žebříčku.”

Do volného sóla nastoupila Diana Čípová, která ač juniorka, tak nestartovala mimo soutěž, ale byla nedílnou součástí závodu, v němž si za svůj výkon 176.0959 bodů vysloužila výborné 13. místo.

„V sólové sestavě to byla moje premiéra na takto velkých závodech, ale myslím, že můžu být spokojená. Stejně tak i s výkonem a body, které jsme předvedly s Julií Lewczyszynovou v technické párové sestavě. Je tam určitě ještě hodně věcí na vypilování, ale beru to jako motivaci ke zlepšení pro blížící se MČR a srpnové MEJ,” zhodnotila své první vystoupení na Světovém poháru sedmnáctiletá Diana Čípová.

Na začátku června čeká na synchronizované plavkyně Superfinále Světového poháru v Ovideu ve Španělsku. Pak už je v červenci na programu mistrovství světa ve Fukuoce.