Knedla MEJKompletní medailovou sbírku doplněnou o české rekordy si veze z mítinku ve Stockholmu Miroslav Knedla. Na úplný závěr předvedl 17letý plavec nejrychlejší čas české historie na 200 metrů polohový závod 2:01.28, což je nejen juniorský, ale i seniorský rekord. Knedla obsadil ve finále 3. místo, a ještě přidal svůj třetí limit pro ME do 23 let.

Miroslav Knedla prožil ve Stockholmu skvělou druhou polovinu týdne. Od čtvrtka do neděle nasbíral na velmi kvalitně obsazených závodech tři pódiová umístění, když vyhrál ve vyrovnaném domácím maximu znakovou padesátku, na stovce byl druhý a na cestu domů si ještě zabalil českým rekordem ozdobenou 3. příčku na 200 metrů polohově.

Mladý plavec ze Zlína a dvojnásobný medailista z loňského juniorského mistrovství světa. Po prvním úseku byl Knedla třetí, pak dvakrát obracel na čtvrtém místě, ale poslední padesátka vyšla Knedlovi naprosto parádně. Druhý nejrychlejší závěrečný kraulový úsek vynesl nadějného juniora ke 3. příčce a českému juniorskému i seniorskému rekordu 2:01.28, čímž o 41 setin sekundy přeskočil v domácích tabulkách čas Jakuba Bursy z MEJ 2021 v Římě. Závod vyhrál Max Litchfield z Velké Británie před Ukrajincem Vadymem Naumenkem, od kterého Knedlu dělilo jen 11 setin sekundy. Současně Knedla rozšířil svou sbírku limitů pro premiérové ME do 23 let v Dublinu na tři.