Knedla MEJLetošní duben patří v českém plavání znakařům. Po skvělých výkonech před týdnem v Eindhovenu se ve Stockholmu opět v plné parádě ukázala síla českého znaku. Miroslav Knedla vyhrál závod na 50 metrů znak ve vyrovnaném českém rekordu a splněném limitu pro mistrovství světa ve Fukuoce. Časem 24.93 srovnal v domácích rekordních tabulkách krok s Tomášem Frantou, který ve Stockholmu skončil hned za Knedlou na 2. místě.

Miroslavu Knedlovi bude až v červenci 18 let, ale už druhým rokem pořádně prohání seniorskou elitu. Po Tomáši Frantovi se stal po týdnu druhým Čechem, který zvládl znakovou padesátku pod 25 sekund a výkonem 24.93 ve Stockholmu vyhrál, vyrovnal Frantův rekord, vylepšil juniorské maximum a dosáhl na limity pro seniorský světový šampionát i na ME do 23 let. Hned za Knedlou dohmátl v čase 25.27 jako druhý Tomáš Franta, který svým výkonem rovněž potvrdil limit pro červencové mistrovství světa. Franta navíc přidal finálovou účast i na znakové dvoustovce, na níž doplaval šestý v čase 2:02.94. Oba čeští znakaři mají ještě před sebou start na stometrové trati.

O doposud třetí medailové umístění se ve Stockholmu postaral Matěj Zábojník. Na 200 metrů prsa obsadil český rekordman 3. příčku, když dosáhl času 2:12.43. Rychleji plavali jen vítězný Matti Mattsson z Finska a druhý v cíli Ukrajinec Maksym Ovčinnikov. Zábojník se do finále prosadil i na poloviční trati, na níž uzavřel finálovou osmičku výkonem 1:02.15.