Gemov2Na mistrovství světa v krátkém bazénu v Melbourne si český tým připsal první finálové umístění. Štafeta žen Kubová, Horská, Seemanová a Janíčková na 4x50 metrů obsadila ve finále 8. příčku za výkon 1:46.40. Ondřej Gemov po dokončení nejrychlejší rozplavby kraulové osmistovky bere výborné 10. místo.  V semifinále na 100 metrů motýlek skončil Jan Šefl, který obsadil 16. pozici.

Polohová štafeta žen na 4x50 metrů se do finále kvalifikovala osmým nejrychlejším časem a na osmé příčce skončila i ve finálovém závodě. Čtveřice ve složení Simona Kubová (znak), Kristýna Horská (prsa), Barbora Seemanová (motýlek) a Barbora Janíčková na posledním kraulovém úseku vylepšila svůj čas z ranní rozplavby o 33 setin na 1:46.40.

Úspěšně zvládl svůj závod na 800 metrů volný způsob Ondřej Gemov. Kraulová osmistovka se neplave na rozplavby a finále, ale účastníci jsou rozděleni do rozplaveb podle výkonnosti. Gemov patři do druhé nejrychlejší a před tou poslední s největšími vytrvaleckými esy byl třetí. Nakonec se českému reprezentantovi podařilo proniknout díky výrazně vylepšenému osobnímu rekordu 7:42.70 až do top ten a rozloučit se se šampionátem parádním 10. místem.

Jan Šefl nastupoval do semifinále na 100 metrů motýlek povzbuzený ranním českým rekordem 50.44. V boji o finále už se mu ale tolik nedařilo a v cíli se objevil v čase 51.03, což na postup mezi elitní osmičku nestačilo. Na finále bylo potřeba zaplavat čas 49.79.

V neděli mistrovství světa v krátkém bazénu vyvrcholí programem závěrečného dne, do něhož zasáhne na své nejsilnější trati 200 metrů volný způsob i loňská mistryně Evropy a stříbrná z evropského šampionátu v krátkém bazénu Barbora Seemanová.