ODM2024 banner 2
5. kolo Českého poháru v plavání přivítalo pražské Podolí nepříjemně chladným počasím. Praha 2015 - Arena Cup se proměnil ve velké představení Jana Micky. Plavec pořadatelského USK Praha nastoupil celkem do šesti disciplín a dvakrát vyhrál a celkem čtyřikrát skončil na stupních vítězů. Svou dobrou připravenost naplno prokázala Petra Chocová, která na prsařských sprintech zaplavala časy znamenající potvrzení účasti na MS v Kazani.
V Praze přijela na tradiční mítink i kvalitní konkurence z Německa, Maďarska, Turecka nebo Moldávie. Právě Moldavan Alexej Sancov byl nejviditelnějším vyzyvatelem Jana Micky na kraulařských tratích. Jan Micka, který před měsícem překonal český rekord na 1 500 m na této trati, triumfoval i v Podolí, když zvítězil s výraznou převahou za 15:06.89. Jeho čas se stal s 886 body tabulkově nejhodnotnějším výkonem mítinku. Micka ještě přidal vítězství na 800 m volný způsob časem 8:06.70. Na stupně vítězů se prosadil ještě druhou příčkou na 400 m volný způsob a třetím místem na kraulařské dvoustovce. Své pražské vystoupení si ještě zpestřil dvěma čtvrtými místy na doplňkových tratích 100 m volný způsob a 100 m motýlek.
Petra Chocová se závodů Českého poháru účastní pravidelně a i v Praze předvedla kvalitní časy. Na 50 metrů prsa zaplavala čas pod hranicí limitu Mezinárodní plavecké federace pro start na světovém šampionátu v Kazani. Na dvojnásobné trati pak stlačila svůj výkon pod úroveň času stanoveného Českým svazem plaveckých sportů.
Talentovaná Tereza Grusová si v Praze vybrala své oblíbené znakařské tratě. Plavkyně z Jablonce vyhrála všechny tři – na 50, 100 i 200 metrů. Stejného počtu vítězství dosáhla v Podolí také Marie Pietruschka z Německa. Ta pro změnu vládla mezi kraulařkami na 100, 400 a 800 metrů