Skoky MEJPo finále strádání ukázalo juniorské mistrovství Evropy v Otopeni další vzestup českých skoků do vody. Nastupující generace českých skokanek a skokanů dokázala zaznamenat v Rumunsku dva postupy mezi finálovou dvanáctku. Dvojice Tereza Jelínková – Ivana Medková veze domů sedmé místo v synchronizovaných skocích z třímetrového prkna a Josef Hugo Šorejs skončil ve finále skoků z metrového prkna jedenáctý.

Josef Hugo Šorejs si oproti své loňské účasti mezi juniorskou špičkou polepšil, když před rokem byly jeho maximem dvě 15. příčky. Na své letošní cestě k 11. místu ve finále musel nejprve projít kvalifikací. Z ní se 17letý český skokan prosmýkl mezi elitu jako poslední dvanáctý. Ve finále se Šorejsovi podařilo dostat pod sebe Rakušana Knolla a posunout se na výbornou 11. pozici. Šorejs startoval i v soutěži z 3m prkna, v níž obsadil 18. místo a do finále nepostoupil.

O druhé umístění mezi nejlepšími se postaraly Tereza Jelínková s Ivanou Medkovou v synchronizovaných skocích z 3m prkna. Medkové je 17 a Jelínkové teprve 13 let, ale i přes velice nízký věk druhé jmenované se česká dvojice nikoho a ničeho nezalekla a závod, do kterého zasáhlo 10 párů, zvládla na 7. místě.

Na zajímavá umístění dosáhlo české mládí i v dalších závodech v elitní skupině A, konkrétně Eliška Mikynová a Ivana Medková. V soutěži z 1m prkna najdeme šestnáctiletou Mikynovou na velice pěkném 17. místě, když si ve srovnání s loňským mistrovstvím Evropy v Rijece polepšila o 8 příček. Medková byla v tomto závodě na 25. pozici. V soutěž z 3m prkna se pak obě Češky umístily ve třetí desítce pořadí, když Mikynová skončila 22. a Medková o příčku za ní. České barvy se představily i v týmovém závodě, v němž čtveřice Jelínková, Mikynová, Medková a Šorejš brala 13. místo.

Nejvíce medailí získala v Otopeni Velká Británie, která se radovala ze třinácti cenných kovů. Na počet zlatých medaili vyhráli se šesti tituly mistrů Evropy mladí Italové.