Gracik MEJZávěrečný den evropského juniorského šampionátu v Otopeni přinesl českému plavání a Danielu Gracíkovi druhou medaili. Po zlaté radosti z motýlkové stovky se Gracíkovi podařilo vybojovat na poloviční trati stříbro a Tobias Kern byl ve stejném finálovém závodě osmý. Další vynikající umístění přidali Natálie Jandíková, která skončila na 100 metrů prsa čtvrtá, a páté místo ze znakové stovky si z Rumunska odváží Miroslav Knedla.

Sedmnáctiletý Daniel Gracík už na mistrovstvích Evropy juniorů posbíral na motýlkových tratích celkem tři medaile. Letos tedy obohatil svou sbírku medailí o zlato na stovce a v neděli o stříbro na padesátce, na níž už loni v Římě dosáhl na bronz. Padesátkou procházel hladce, když za 23.89 vyhrál rozplavby a v semifinále byl rychlejší jen o 3 setiny Casper Puggard z Dánska, přičemž český mladík zaplaval 23.87. Ve finále, stejně jako na stovce, opět svedli krásný souboj Gracík právě s dánským juniorem. Na rozdíl od finále na dvojnásobné trati si tentokrát pro zlato dohmátl Puggard a Gracík skončil výkonem 23.94 druhý, o 27 setin sekundy za Dánem. V témže finále se představil i druhý český plavec Tobias Kern, který si vylepšil osobní rekord na 24.55 a skončil na osmém místě.

Jen 38 setin sekundy dělilo Natálii Jandíkovou od medaile na 100 metrů prsa. Jandíková šla do finále sedmým semifinálovým časem 1:09.80, kterým si o 18 setin sekundy posunula osobní maximum. A další setinky ubrala i ve finále, v němž se dostala až na výkon 1:09:67, který šestnáctileté české plavkyni zajistil 4. místo. Mistryní Evropy je Eneli Jefimova z Estonska.

Se dvěma pátými místy se bude vracet šestnáctiletý zlínský znakař Miroslav Knedla. První zaznamenal v úvodu šampionátu na padesátce a druhé pak v poslední den na stovce. Na kratší z obou tratí scházely Knedlovi k medaili 3 setiny sekundy, a i dnes nebylo k medailovému štěstí daleko. Miroslav Knedla byl v polovině finálového závodu osmý, ale předvedl skvělý finiš, kterým se posunul až na konečnou 5. příčku v osobním rekordu 55.17. K bronzu by Knedla potřeboval plavat o 75 setin sekundy rychleji. Zlato získal Polák Ksawery Masiuk.

V medailovém pořadí národů obsadila Česká republika díky dvěma kovům Daniela Gracíka 13. místo, první skončilo Maďarsko.