V4 OlympicHopesNa plaveckém stadionu Podolí v Praze o víkendu proběhl již tradiční závod olympijských nadějí ze zemí V4. Představili se zde nejlepší mladší junioři a juniorky z České republiky, Slovenska, Maďarska a Polska. Domácí reprezentace vybojovala celkem 15 medailí - 6 stříbrných a 9 bronzových a v celkovém pořadí skončila na 3. místě.

Hned první disciplína 50 VZ juniorů přinesla českému týmu radost, když Ondřej Slavík vybojoval stříbro v čase 24,17. Během dopoledního programu se pak naše výprava radovala ještě 5x. Další stříbrnou medaili získala Vanda Švidrnochová na znakové 100 výkonem 1:05,40. Na 3. pozici pak doplavali Štěpán Rjaško (1500 VZ - 16:19,15), Leontýna Trněná (400 VZ - 4:38,56), Veronika Grusová (100 P - 1:13,99) a Natálie Zápotocká (200 PZ - 2:25,09).

Sobotní odpoledne bohužel české reprezentaci tolik medailových úspěchů nepřineslo. Jediné dvě bronzové medaile si připsali Anna Šťávová na 50 P v čase 33,91 a Ondřej Slavík na 50 M výkonem 25,20. V celkovém pořadí se tak utvořily dvě dvojice, o vítězství bojovaly týmy Maďarska a Polska a o 3. příčku sváděli naši junioři souboj se Slovenskem.

V neděli se pak českému týmu podařilo získat také první medaile ze štafetových závodů. Junioři i juniorky získali bronz v disciplíně 4x100 PZ. Do medailové bilance ale přibylo dalších 5 cenných kovů. Stříbro vybojovali Vanda Švidrnochová (50 Z - 30,34), Šimon Korčák (200 P - 2:24,06), Anna Šťávová (200 P - 2:40,27) a Štěpán Rjaško (400 VZ - 4:08,43). Svou třetí individuální medaili pak získal Ondřej Slavík, který doplaval na 3. místě na 100 motýl v čase 57,31.

Celkové pořadí nakonec ovládlo Maďarsko s téměř 70 bodovým náskokem před Polskem. Bronz uhájil český výběr o 50 bodů před Slovenskem. Stejné pořadí zůstalo i v jednotlivých kategoriích juniorů a juniorek. Nejlepší bodové výkony předvedli Alex Kováts (200 Z - 2:00,97) a Vivien Jackl (400 PZ - 4:47,58) z Maďarska.