SeflJan Šefl pokořil v Eindhovenu výkonem 23.53 po třinácti letech český rekord na 50 metrů motýlek a současně i limit pro světový šampionát v Budapešti. Ondřej Gemov na motýlkové dvoustovce a Tomáš Franta na 50 metrů znak si pak zajistili na prestižním a kvalitně obsazením mítinku limity pro mistrovství Evropy v Římě. Gemov při svém vítězství zaplaval 1:57.70 a Franta dosáhl také na prvenství a na čas 25.22.

Jan Šefl si vybral mítink v Eindhovenu jako místo pro plnění limitů pro mistrovství světa, které se v červnu koná v Budapešti. Zkušený plavec a účastník olympijských her v Tokiu uspěl na trati 50 metrů motýlek výkonem 23.53, kterým nejenže má jistý start v Budapešti, ale také po dlouhých letech vymazal z českých rekordních tabulek čas Michala Rubáčka 23.70 z roku 2009. Šefl tak drží všechny české rekordy na motýlkových tratích v padesátimetrovém bazénu. V Eindhovenu vyhrál časem 52.67 i závod na 100 metrů motýlek.

I třetí motýlková trať měla v Eindhovenu českého vítěze. Ondřej Gemov útočil na Šeflův rekord z MS v Kazani v roce 2015, k němuž mu scházelo jen sedm setin sekundy, ale čas 1:57.70 posunul Gemova na mistrovství Evropy. Na trati se ukázal jako jeho největší konkurent další český plavec Sebastian Luňák, který obsadil výkonem 1:58.59 druhou příčku. Ke splnění limitu by Luňák potřeboval plavat o 62 setin rychleji. Ondřej Gemov pak přidal ještě bronzové umístění na 400 metrů volný způsob v čase 3:54.19.

Tomáš Franta rozšířil na trati 50 metrů znak počet českých „limitářů“ už na tři. Před týdnem se ze splnění kvalifikačních kritérií pro ME radovali při Velké ceně Pardubic Jan Čejka (25.20) a mladý junior Miroslav Knedla (25.24). V Eindhovenu je následoval i Franta, kterému k letence do Říma pomohl čas 25.22. A navíc v přímém souboji porazil o 27 setin sekundy svého velkého rivala Jana Čejku, který obsadil druhou příčku. Oba také zářili na stometrové trati, na níž se podělili o vítězství. Společně při děleném triumfu zaplavali čas 54.61 a k limitu pro ME jim chybělo jen 16 setin sekundy. Češi ovládli i závod na znakové dvoustovce, na níž na stupně vítězů nikoho jiného nepustili. Výkonem 1:59:30 vyhrál Jan Čejka, který i tentokrát jen nepatrně, přesně o 7 setin sekundy, zaostal za „evropským“ limitem. Za Čejkou se v cíli objevili druhý David Ludvík a třetí Tomáš Ludvík.

Tři medailové prsové závody prožil na Swim Cupu Vojtěch Netrh. Nejvíce se mu dařilo na stovce, na níž nestačil jen na hvězdného Nizozemce Kammingu a obsadil druhé místo v čase 1:01.45. Na 200 metrů skončil Netrh třetí za 2:14.41 a na padesátce se o třetí místo podělil s dalším českým prsařem Vojtěchem Janečkem výkonem 28.31.