SimonaKubovaNedělní odpolední program byl na MS v krátkém bazénu v Abú Zabí z českého pohledu ve znamení semifinále na 50 metrů znak. Simona Kubová usilovala o své druhé finále na šampionátu. Zatímco na stometrové trati obsadila sedmé místo, na padesátce se jí do finále bohužel kvalifikovat nepodařilo. V semifinále zaplavala čas 26.53, který znamenal celkové 12. místo.

Jak se posléze ukázalo, Simona Kubová se ocitla ve druhém semifinálovém závodě, který byl dosaženými časy kvalitnější než ten první, když z něj do finále postoupilo pět plavkyň. Simona Kubová ráno zvládla rozplavbu za 26.44 a odpoledne v semifinále předvedla čas 26.53. V součtu obou semifinálových závodů stačil její výkon na 12. místo. Na finále scházelo Kubové 15 setin sekundy.

„Mrzí mě, že jsem se nedokázala zlepšit z rána, protože ráno jsem se cítila taková ospalá a myslela jsem, že odpoledne to bude trochu lepší. Upřímně nevím, co jsem tam plavala hůř nebo kde byla ta rezerva. Vlnění po startu bylo dobré, možná trošku delší dohmat, to jsou setinky. Jestli třeba i koncentrace byla horší… A to jsou ty detaily, které by mě možná posunuly dál,“ hledala rezervy Simona Kubová.

Kubová v nejkratším sprintu opět dělala pro účast ve finále maximum, aby nakonec téměř zopakovala svá umístění z předchozího MS v roce 2019. Z Číny si přivezla ze znakové stovky sedmou a z padesátky desátou příčku, tentokrát se bude vracet se sedmým a dvanáctým místem. Kubová tedy znovu prokázala stabilní výkonnost a příslušnost k absolutní světové špičce.

„Finále bylo mým tajným snem. Mám toho za sebou tento podzim opravdu hodně. Myslím, že už jsem i trošku unavená ze všeho závodění, protože jsem během tří měsíců měla 13 startů a k tomu cestování. Myslím, že jsem to zvládla skvěle a ten čas na stovku mě moc mile překvapil,“ ohlédla se za podařeným vystoupením v Abú Zabí Simona Kubová.

V pondělí ráno půjde do rozplaveb česká trojice Horská, Micka a Zábojník. Kristýna Horská na 200 metrů polohový závod a Jan Micka na kraulové patnáctistovce se pokusí postoupit do finále a Matěj Zábojník napne své síly do boje o semifinále.