MS6 3680Mistrovství světa v krátkém bazénu v Abú Zabí nabídlo v programu druhého dne první českou účast ve finále. Simona Kubová na 100 metrů znak časem 56.68 obsadila sedmou příčku. Ve své kariéře plavala Kubová tuto trať rychleji pouze dvakrát před osmi lety.

Simona Kubová je mimořádně zkušenou plavkyní a v Abú Zabí předvedla v závěru dlouhé sezóny vynikající výkon. Před dvěma týdny vyhrála s týmem Energy Standard International Swimming League a své pozitivní naladění dokázala udržet i na světovém šampionátu, když se postarala o zatím nejlepší český výsledek.Novou mistryní světa se stala Louise Hansson ze Švédska.

Po semifinále vyhlásila 30letá česká reprezentantka útok na překonání hranice 57 sekund a své přání beze zbytku naplnila. Kubová rozjela závod v polovině trati za 27.10 na sedmé pozici, když medaile byla v tu chvíli vzdálená půl sekundy. Sedmé místo nakonec uhájila trojnásobná olympionička až do cíle, kde dohmátla v čase 56.68 a dostala se tak výrazně pod avizovaných 57 sekund.

„Jsem hrozně ráda, že jsem dokázala po delší době prodat, co jsem natrénovala. Změnila jsem trenéra a ten výkon šel celkově s mým nasazením a mou náladou, a za to jsem ráda. Bylo už trošku znát, že jsme měla na podzim hodně závodů a ta druhá padesátka mohla být o malinko lepší. Ale jsem šťastná, že jsem byla schopna závod rozjet rychle a ten výsledek je fakt skvělý. Výborně mi vyšel skok i vlnění a ta první padesátka mi vyšla. Je neuvěřitelné, že dokážu závod ještě tak rychle rozjet a vlastně i dojet,“ zářila v cíli Simona Kubová.

Rychleji zvládla Kubová znakovou stovku v krátkém bazénu pouze ve dvou případech v roce 2013. Nejprve na ME v Herningu ve stále platném českém rekordu 56.28 a nedlouho poté i v Glasgow při měření sil evropských a amerických plavců Duel in the Pool.

„Já jsem strašně nadšená, vůbec jsem ten čas nečekala a 56.68 je můj třetí nejlepší čas po osmi letech. Jsem šťastná, že nejsem poslední a skončila jsem sedmá. Čas mi udělal obrovskou radost a z výsledku jsem nadšená,“ dodala Kubová, kterou v Abú Zabí čeká ještě start na znakové padesátce.